Legendární hororová série Silent Hill se vrací! V plánu je hned několik nových her

silent hill

Silent Hill patří mezi ikonické videoherní série hororového žánru, jejíž první díl pro konzoli PlayStation 1 spatřil světlo světa v roce 1999. Od té doby vznikla celá řada pokračování a remaků, a to včetně jednoho vcelku povedeného celovečerního filmu z roku 2006 (ČSFD: 67 %). O šest let později ovšem informace na toto téma ustaly společně se zrušením pokračování Silent Hills pro PlayStation 4.

Podle serveru VGC ale značka stále žije a Konami má v plánu hned trojici nových titulů. Spekulace přiživil také uživatel Twitteru s přezdívkou AestheticGamer1, který na sociální síti zveřejnil čtveřici snímků z chystaného přírůstku do série, avšak krátce po jejich zveřejnění byly odstraněny z důvodu porušení autorských práv. Naštěstí se je podařilo zachovat, a tak se na ně můžete podívat v galerii. Nachází se na nich hala s červeným nasvícením pokrytá lepicími štítky, místnost pro ukládání odpadu (připomínající dům z Resident Evil 7), japonský text na popředí místnosti s odpadky a mladá žena s odlupující se kůži, pod kterou se nachází psané poznámky jako „nenávidím se“.

AestheticGamer1 již v minulosti poskytl celou řadu detailních spekulací o připravovaných hrách, ale v tomto případě bohužel neposkytl více informací, které by snímky zasadily do kontextu. Je nicméně pravděpodobné, že se jedná o skutečné záběry z doposud nezveřejněné hry ze série Silent Hill. Konami se k celé situaci nevyjádřilo, ovšem leccos napovídá to, že obrázky byly z Twitteru smazány „na žádost vlastníka práv“.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku