Domů » Bleskovky » Legendární hra Contra se dočká nové mobilní verze. Podívejte se na trailer

Legendární hra Contra se dočká nové mobilní verze. Podívejte se na trailer

Pravděpodobně jedna z nejznámějších her 80. let minulého století se dočká nové mobilní verze. Pokud jste v minulosti vlastnili konzoli NES, pravděpodobně jste na ní hráli také dnes již legendární Contru, která vůbec poprvé vyšla už v roce 1987. Jedná se o plošinovou arkádovou hru, kde hlavní hrdina mlátí vše, co mu přijde do cesty.

Už loni vývojářské studio Tencent ve spolupráci s Konami oznámilo práce na nové verzi pro mobilní zařízení (pravděpodobně Android a iOS), dlouho se však nic nedělo. Až nyní se na internetu objevil první trailer. Z ukázky je jasně vidět, že hra si zachovala původní retro nádech a zažité mechanismy, avšak přináší o poznání kvalitnější grafiku a další vylepšení.

Zatím se neví, kdy přesně hra vyjde, ale podle předpokladů můžeme odhadovat konec roku 2016. Hráče zřejmě příliš nepotěší mikrotransakce, kterými by údajně nová Contra měla být prošpikovaná.

Marek Smékal

5 komentářů

  1. 33 (neregistrovaný)

    Ta uz je I ve Windows Storu dlouho

  2. Johny (neregistrovaný)

    Jo, contra už je na mobilech dávno :D

  3. Nejvic pravdepodobna verze je pro Windows 10 Mobile. Az pak budou mozna nastedovat Android a iOS verze ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).