Lancii polila živá voda. Má nové logo a do roku 2028 nabídne tři elektromobily

lanciapurazero 6383a9981c6dc

Ačkoliv je Lancia legendární italská značka automobilů se zajímavou rallyovou historií, na silnicích již těchto vozů mnoho nevídáme. Nyní se z ní stane čistá elektromobilka. Připomeňme, že dnes patří pod koncern Stellantis, který zaštiťuje také Fiat, Chrysler, Citroën, Opel nebo Peugeot.

lancianewlogo01 63846533c8273
Nové logo Lancia

Nyní Lancia prodává pouze model Ypsilon, a to výhradně na svém domácím trhu. Do roku 2028 má nabízet jen elektrické modely, přičemž již nyní byly oznámeny plány na tři. Mezi lety 2024 a 2028 má být odhalen nový model Delta, Ypsilon a ještě jeden vlajkový, který se zatím svého jména nedočkal. Spolu s novým směřováním společnosti přichází i přepracované logo, které je v její historii už osmé.

Kromě několika málo informací obrozená automobilka odhalila také jakýsi prototyp budoucího designového jazyka s označením „Pu+Ra Zero“. Puristický 3D model ale jen málo napoví o reálné podobě nových vozů. Podle serveru Autocar mají být elektrické lancie postavené na platformě STLA, kterou známe například z Peugeotu e-208 nebo Opelu Corsa Electric. K dostání budou na vybraných evropských trzích včetně Itálie.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku