Domů » Bleskovky » Lamborghini vzkřísilo legendární model Countach. Je z něj hybrid

Lamborghini vzkřísilo legendární model Countach. Je z něj hybrid

Když se řekne Lamborghini, každý z vás si vybaví alespoň jeden model legendární automobilky z italské Boloně. Mladší z nás nedají dopustit na dvojici Murciélago/Gallardo, dříve narozeným zase imponují modely Diablo, Miura či Countach. Právě poslední zmíněný model, který se vyráběl mezi 70.–90. lety minulého století, se Lamborghini rozhodlo vzkřísit.

COUNTACH LPI800 4 1
Lamborghini Countach LPI 800-4 vedle svého předchůdce

Limitovaná edice Lamborghini Countach dostala označení LPI 800-4, z čehož lze vyčíst hned několik věcí – LPI znamená Longitudinale Posteriore Ibrido, tedy hybridní motor umístěný v zadní části auta, číslo 800 je zaokrouhlený celkový počet koní (těch má nový Countach přesně 814) a poslední číslice 4 označuje náhon na všechna čtyři kola.

Uvnitř nového Lamborghini Countach najdeme motor V12 s objemem 6,5 litru, který doplňuje 48V elektromotor. Tato kombinace zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy, z 0 na 200 km/h poté Countach zrychlí za 8,6 sekundy. Maximální rychlost je 355 km/h. Pro automobilku to není první hybridní motor, podobnou konstrukci si již vyzkoušela u modelu Sián.

Šasi je pochopitelně vyrobeno z uhlíkových vláken a design celého auta odkazuje právě na legendární model automobilky. V některých částech dokonce nový Countach připomíná i novější automobily značky, například Murciélago.

Rozhodně se ale jedná o důstojnou poctu autu, o kterém Lamborghini říká, že bylo „praotcem moderního designu supersportů“. Italská automobilka plánuje vyrobit pouze 112 kusů Lamborghini Countach LPI 800-4, přičemž cenu se rozhodla nezveřejnit.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

9 komentářů

 1. Představte si, že máte legendární hranaté auto. Vedle toho o dekády později se objeví Tesla Truck a vy máte možnost na legendu navázat a udělat perfektní progresivní supervůz. Ale místo toho to naředíte a uděláte jen další obyčejný Lambo bez duše. Proč…

  • Johny, ty seš nějakej chytrej. Nech to raději na odbornících a zůstaň u svýho Applu.

  • A ty seš zas nějakej hloupej, stalkere.

  • Takže měli udělat další vysokou popelnici pofidérní kvality, která nikdy v Evropě nedostane homologaci a je dobrá akorát na to, aby s ní machroval Musk v areálu Tesly a nezákonně jezdil po USA? Unikly ti tady dvě zásadní informace – oni chtějí, aby s tím lidi jezdili i jinak, než po vlastní zahrádce a taky nevím jestli sis nevšiml, ale Lamborghini dělá sportovní vozy, SUV jen okrajově. A chtít navázat na sportovní vůz SUVečkem může fakt jen Muskova ovečka.

  • Nj, obycajne Lambo. Do toho by som osobne nesadol …

 2. Když vidím ten původní Countach, ihned sem i vybaví automobilové závody Stunts. Pamatujete je někdo? :)

 3. Nádherný auto,který bych si stejně nekoupil. Raději dám ty peníze do něčeho důležitějšího pro život. Tohle auto je prostě pro menšiny.

 4. Ja ked pocujem Lamborghini tak si predstavim vzdy VW koncern :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).