Domů » Bleskovky » Láká vás Sonos či Voix? Vyzkoušejte si jejich produkty v prvním českém obchodě

Láká vás Sonos či Voix? Vyzkoušejte si jejich produkty v prvním českém obchodě

Lákaly vás prémiové produkty značek Sonos či Voix, ale bez vyzkoušení jste je nechtěli objednávat? Nyní máte příležitost si výrobky obou firem vyzkoušet. Showroom s prémiovým audio a video vybavením Voix Audio & Cinema a značka Sonos spojují své síly a otevírají v centru Prahy prostor s názvem SONOS I VOIX.

sonos i voix 8
SONOS I VOIX

Nový koncept nabídne všem milovníkům kvalitního zvuku a obrazu možnost vyzkoušet si kompletní portfolio značky Sonos a současně nakoupit v jejím prvním oficiálním obchodě.

„Naším cílem je vytvořit ve Voix prostor pro všechny, kdo mají rádi kvalitní obraz a zvuk. Snažíme se proto na jednom místě představit ty nejlepší značky z oboru a umožnit našim klientům skutečný zážitek. Možnost otestovat si jednotlivé výrobky přímo v našich poslechových místnostech je ideálním způsobem, jak zjistit, které řešení je pro ně to nejlepší,“ říká Jan Hanuš, retail manager ve Voix.

Sonos patří mezi absolutní světovou špičku all-in-one řešení domácích kin a multiroom ozvučení a my jsme o zařazení výrobků této značky do našeho portfolia opravdu moc stáli. Velikost našeho showroomu nám nakonec umožnila jít ještě o krok dále a otevřít u nás první oficiální obchod značky Sonos v České republice,“ dodává.

Přímo v SONOS I VOIX je k poslechu nainstalovaná sestava pro domácí kino založená na produktech Sonos, která je složená ze soundbaru, prostorových reproduktorů a dvou subwooferů.

sonos i voix 5
SONOS I VOIX

Voix se kromě ozvučení určeného k poslechu zaměřuje na ozvučení domácích kin a multiroom ozvučení,“ říká Jan Hanuš. „Sonos představuje v tomto segmentu prémiovou kvalitu za dostupnější cenu než některé jiné značky, které nabízíme, a my věříme, že právě to zákazníci ocení. Přidání značky Sonos do našeho portfolia představuje také možnost nabídnout naše služby širší skupině potenciálních klientů,“ dodává. K poslechu je připravena také kombinace Sonos Five společně s gramofonem nebo vestavné reproduktory Sonos Architectural.

Prostor SONOS I VOIX najdete na adrese Dušní 3 na Praze 1. Otevřeno má od pondělí do pátku od 10:00 do 19:00, případně v sobotu od 12:00 do 18:00.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. Tak by mne zajímalo, co znamení ono „legendární prémiová značka“.
  Praxi v audiu mám cca30 let a ani jednu z výše zmiňovaných neznám…
  Moje zkušenost je taková, že se vjedná většinou o „chrchlafony“ které těží z maximalizace procesingu, a jen díky tomu je to „poslouchatelné“. Ono prostě kvalitní „reprák“ v patřičné a nerezonující ozvučnici prostě jde nahradit těžko. O nějaké věrnosti zvuku, reálnosti přednesu jde hovořit pouze se značnou rezervou.
  No rád bych se mýlil, ale většinou mám pravdu.

  • Slovo „legendárni“ ste si vycucali z palca. Značku Sonos nepoznáte, ale presne viete aký poskytuje zvuk. Ste fakt odborník.

  • @Peter

   Když zajdete kamkoliv, kde to se zvukem myslí vážně a poslechete si velkou „reprobednu“ myslím tím s pořádným objemem a osazenou velkými (plochou!) reproduktory s dobrou citlivostí které díky tomu mají malý zdvih-malou rychlost, malý zkreslení od konečného zrychlení, malý zkreslení od dopplera, pak pochopíte. A je jedno jakou značku posloucháte, tyhle reprobedny vyrábí povětšinou jen ti, co to opravdu umí.

   Moderní procesing umí „kouzlit“ a udělá „líbivý“ zvuk, ale stál eje to je „finta“ jak obelhat uši.
   Už jen to dělení na SubWoofer uprostřed a malý „pidi regálovky“ na krajích je z principu špatně.
   Jsem přesvědčen že v SUBu najdete basreflex – opět něco co pomáhá „natáhnout“ charakteristiku repráku smerem „dolů“ ovšem za cenu rezonančního jevu – opět špatně – rezonance nám sice úzkopásmově „otočí fázi“ zadní strany repráku a „pošle“ ji dopředu, ale za cenu více či méně tlumeně dokmitávajícího jevu – což bohužel je slyšet.
   Zjednodušeně moderním jazkem Velký fullrange bedny hrají o třídu líp než kombinace malá bedna + subwoofer uprostřed.
   (už jen ta vzdálenost regálovka-Sub-regálovka umí udělat pěkný vlnobití na charakteristikách)

   Všimněte si, jak bývá v těchto „poslechovkách“ velmi krátká doba dozvuku, což značně přispívá k (američan by řekl) WOW efektu.

   Divil bystese, ale i „identická“ nahrávka pořízená na 96kHz zní značně a na první poslech líp, než totéž vzorkovaný je 44,1kHz (standart CD). A srovnat CD s plným zvukem originálu (prostě sedět při nahrávání ve studiu a bezprostředně si to hodit do sluchátek už samplovaný na výstup) je tak velmi slyšet rozdíl.
   A to se bavíme do profesionální nahrávací technice. To co leze z domácího audia, nedaj nože z těch „strímů“ a „MP3“
   to je „hnus, Velebnosti“!

  • „poslechete si velkou „reprobednu““

   Ano, lebo kazdy zije v 90 rokokch ako ty a kazdy ma doma velke reprobedny s reciverom a VHS prehravacom 🤦‍♂️

   Sonos ciely na uplne iny trch ako zastarale konzervy (ako ty).

  • *tote preklepy 🤦‍♂️🤦‍♂️ *rokoch, *trh

 2. Ve světě audia se pohybuji už několik let. Klidně vás pozvu no našeho poslechovýho studia a na Sonos okamžitě zapomenete. Tohle jsou lepší Logitechy, nic víc. Elektronika a obecně komponenty v tom prostě nic moc.

  • Koukám, že uhrovitý stalker zas úřaduje :D A úkoly máš hotový už?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).