Kyberútoky ochromily Toyotu. Výroba byla zastavena na 28 linkách

Toyota BZ4X 07

Kyberútoky donutily japonskou Toyotu zastavit výrobní linky. Cílem se stal klíčový dodavatel plastových komponent a elektroniky Kojima Industries. Útoky přišly v momentě, kdy Japonsko podpořilo západní sankce proti Rusku. Spojitost s válkou na Ukrajině ale zatím není nijak dokázaná.hacker code securityNepřehlédněte

Počet kyberútoků na ukrajinskou vládu a vojenský sektor během války narostl o téměř 200 %

Japonský premiér Fumido Kishida podle agentury Reuters řekl, že se bude teprve vyšetřovat, zdali mají útoky nějakou spojitost s Ruskem. Zatím to nelze s jistotou říci. Japonsko se připojilo k západním zemím, které vyloučily některé ruské banky z platebního systému SWIFT. Zároveň Ukrajině pomůže částkou 100 milionů dolarů.

Poháněna jsou přední i zadní kola. Ta zadní jen pomocí elektromotoru.
Toyota RAV4

Kvůli kybernetickým útokům musela Toyota zastavit provoz 28 výrobních linek ve 14 závodech. Výpadek se týkal obou pracovních směn. Už nedostatek čipů působí výrobcům automobilů velké problémy a mnozí kvůli tomu nebudou schopni plnit své výrobní cíle. To se týká také Toyoty, která před měsícem zveřejnila předpověď, dle které nejspíše nezvládne vyrobit 9 milionů vozů za letošní rok, jak si naplánovala.

Kombinace obou faktorů prodlouží čekací lhůty na nové vozy Toyota. Ať už útoky přišly z kterékoliv strany, pro japonského automobilového giganta to nejsou dobré zprávy.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku