Domů » Bleskovky » Květnový update Windows 10 zvýší minimální požadavky na úložiště

Květnový update Windows 10 zvýší minimální požadavky na úložiště

Od představení systému Windows 10 v roce 2015 Microsoft nezvyšoval minimální hardwarové požadavky, takže drtivá většina zařízení s Windows 10 mohla do dnešního dne instalovat veškeré aktualizace. Připravovaný květnový update ale na některá zařízení nainstalovat nepůjde.

Windows 10

Microsoft totiž potichu změnil požadavky na minimální kapacitu úložiště. Dosud bylo minimem 16 GB pro 32bitovou verzi a 20 GB pro 64bitovou verzi, od květnového updatu ale bude pro obě varianty platit minimum 32 GB. Na květnový update tak mohou zapomenout zejména majitelé těch nejlevnějších tabletů staršího data uvedení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Dost by mě zajímalo k čemu. Jestli kvůli zbytečnému nabobtnání celého systému bloatwarem a dalšími nesmysly (můj tip), nebo kvůli nějakým zálohám apod.

    • Tak z W10 se dá vše, co není systém, odinstalovat. Vždy tam jsou nějaký reklamy na hry a Office, ale to je vše. To spíš bude kvůli záloze systému při instalaci nebo update. Po aktualizaci systému je ve složce Old třeba 8GB.

    • No… stačí nějaký bloatware (nebo součásti, které uživatel nepotřebuje a že jich je) jmenovat systémovými součástmi a hned máme několik giga zbytečností zabírajích paměť i místo na disku… jinak to sám vidím v Disk Cleanupu, jak se po týdnech aktualizací i běžném provozu hromadí v systému gigabajty „tempů“… a vtipné je jejich vyčištění, které trvá tak jednu večeři, kafe a zákusek, teda pokud to proběhne „rychle“ :D

    • No, ona dokud byla u Windows politika „pár service packů“ a jinak bezpečnostní aktualizace, tak to ještě šlo, ale jakmile se od desítek přešlo na „dvě velké aktualizace ročně plus něco v průběhu + záplaty“, tak to začal být opravdu problém.

    • nj. protože oproti ostatním Windows tyhle nové neví jak vlastně chtějí vypadat ani jak chtějí fungovat :-/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).