Domů » Bleskovky » kSafe na Kickstarteru: Přerostlá plechovka, která vám může pomoci změnit život

kSafe na Kickstarteru: Přerostlá plechovka, která vám může pomoci změnit život

Je obecně známo, že lidé, kteří jsou schopní odolat touze po okamžitém uspokojení své potřeby, jsou častěji úspěšnější, než lidé, kteří raději ukojí svou potřebu ihned. Dobrou zprávou však je, že sebedisciplíně je možné se naučit.

Ryan Sang a David Krippendorf se rozhodli, že lidem, kteří by si rádi vybudovali větší kontrolu nad svými touhami, zbavili se návyků, se kterými nejsou spokojeni, nebo se potřebují něčím motivovat ke změně životního stylu, pomohou svým novým vynálezem zvaným kSafe. Jedná se o chytré zařízení, tvarem připomínající přerostlou plechovku na sušenky. Funguje tak, že do plechovky uložíte předmět, který vám ukojí urgentní potřebu – může se jednat například o dálkové ovládání k televizi, sušenky, cigarety, zkrátka cokoliv, co se do nádoby vejde, a následně věci uzamkne.

Abyste se k těmto věcem znovu dostali, je potřeba splnit cíl, který si zvolíte skrze aplikaci pro Android a iOS, která komunikuje s nádobou. Mimo časový zámek, který vás k věcem pustí po uplynutí určité doby (například přes noc, takže nebudete moci o půlnoci ujídat sladké ze spíže), nabízí další dvě kategorie cílů – aktivní, tedy například ujít určitý počet kroků ke spálení určitého počtu kalorií, nebo cíle vázané na polohu – například musíte udat, že jste v posilovně a ideálně si zde i zacvičit.

Zařízení získalo podporu v pořadu Shark Tank, což je americká obdoba Dne D, do kterého lidé přicházejí se svými nápady a snaží se přesvědčit investory, aby finančně podpořili jejich rozvoj. Ryan a David také žádají o podporu skrze Kickstarter, kde by rádi vybrali 50 000 dolarů (1,25 milionu Kč). Za 79 dolarů (necelé 2 000 Kč) získáte jeden z raných výrobků, po skončení kampaně se bude zařízení prodávat od října za 139 dolarů (zhruba 3 500 Kč). Pokud vás zařízení zaujalo, můžete jej podpořit na této stránce.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).