Domů » Bleskovky » Krychle k dlaždicím? Microsoft údajně koupí tvůrce Minecraftu

Krychle k dlaždicím? Microsoft údajně koupí tvůrce Minecraftu

Deník Wall Street Journal a několik dalších zdrojů přináší zprávy o tom, že Microsoft má zájem koupit vývojářské studio Mojang stojící za populární hrou Minecraft. Obchod má údajně proběhnout ještě tento týden, cena za akvizici týmu švédských vývojářů se má vyšplhat na 2 miliardy USD.

  

Dohoda by byla překvapivá, neboť duchovní otec Minecraftu a zakladatel Mojangu, Markus „Notch“ Persson se akvizici vyhýbal a v komunitě byl uctíván právě jako nezávislý vývojář; Persson se nicméně na vývoji Minecraftu již nadále nepodílí a v prosinci roku 2012 napsal na svůj Twitter, že jeho cena jsou dvě miliardy.

Přestože herní divize a Xbox není pro Microsoft hlavním zdrojem příjmů, v loňském fiskálním období se podílel na příjmech společnosti osmi procenty a sám Satya Nadellačervencovém dopise zaměstnancům sdělil, že Microsoft hodlá Xbox a jeho herní tituly intenzivně rozvíjet. Hry Minecraft se dosud prodalo již přes 50 milionů kopií, jaké další tituly Mojang chystá, se prozatím neví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. David Podzimek

  Markus „Notch“ Persson napsal v prosinci roku 2012 na Twitter:

  „Anyway, my price is two billion dollars. Give me two billion dollars, and I’ll endorse your crap.“

  [odkaz]

 2. Vojta (neregistrovaný)

  Typuju, že viděli, jak moc naprd vypadá Xbox verze oproti PC se „Sonic Ethers Unbelievable Shadery“ [odkaz]

  • Fred (neregistrovaný)

   Konzolove i PC verze vypadaji stejne, tohle je o modovani PC verze hry…

  • Takhle minecraft na PC nevypadá, viz fred. Seš úplně mimo

  • Tipuješ* :)

  • Vojta (neregistrovaný)

   Greenarrrow:Jak jsem zmínil, jedná se o Minecraft se sadou shaderů od Ethera. Jasně že takhle PC verze v originále nevypadá, bylo to míněný jako šťouchnutí do konzolových verzí, který se nedají modifikovat (a co je součást hraní).

   Pavel: Děkuju za opravu, udělal jsem malou záměnu typ/tip :).

  • Vojta (neregistrovaný)

   Takže shrnuto podtrženo nejsem mimo já, ale Greenarrow a Fred. Příště stačí pořádně číst komentáře :).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).