Domů » Články » Kruhové i čtvercové. Xiaomi má nové hodinky a chystá náramek se zahnutým displejem

Kruhové i čtvercové. Xiaomi má nové hodinky a chystá náramek se zahnutým displejem

Společnost Huami, která pro Xiaomi vyrábí nositelnou elektroniku, představila dvoje nové hodinky. Jedny mají kruhový a druhé obdélníkový displej, v obou případech se můžeme těšit na slušnou výdrž baterie a plejádu funkcí.

Huami (Xiaomi) Amazfit GTX

Jako první si představíme model Amazfit GTS, který disponuje obdélníkovým AMOLED displejem o úhlopříčce 1,65″ a rozlišením 348 × 442 pixelů. Díky tenkým rámečkům jsou hodinky poměrně kompaktní (43,25 × 36,25 × 9,4 mm, hmotnost 24,8 gramů), mají hliníkové tělo a je možné s nimi plavat, neboť poskytují odolnost 5ATM (50m).

amazfit gts 1


Na Amazfit GTS běží proprietární prostředí výrobce, které je bohužel uzavřené, takže se uživatel bude muset spokojit s tím, co mu hodinky nabízejí, doinstalovávat aplikace nelze. Tento fakt nicméně vyváží slušná výdrž; 220 mAh baterie poskytne na jedno nabití až 14 dní, popř. 25 hodin při kontinuálním využívání GPS/GLONASS.

amazfit gts 2

Kromě geolokačních funkcí hodinky disponují protokoly Bluetooth 5.0, NFC a pochopitelně nechybí senzory pro měření srdečního tepu, okolního osvětlení, akcelerometr, kompas a barometr. Hodinky budou nabízeny v černé a stříbrné barvě.

Amazfit GTS půjdou do prodeje nejprve v Číně, kde je možné si je předobjednat za 900 CNY (asi necelé 3 tisíce korun bez DPH).

Amazfit Smart Sports Watch 3

Pokud jste příznivci kruhových ciferníků a sportu, potěší vás spíše druhý představený model. Ten je o něco odolnější, neboť má v základu tělo s nerezové oceli, popř. je možné zvolit verzi Elite s titanovými rámečky a safírovým sklem. První varianta je lehčí (59,6 gramů) a je dodávána se silikonovým náramkem, druhá pak váží 68,7 gramů a náramek z flourového elastomeru. Obě verze jsou pak voděodolné do 5 ATM (50m).

amazfit sports 3 3

Amazfit Smart Sports Watch 3 reprezentuje kruhový displej s úhlopříčkou 1,34″ a rozlišením 320 × 320 pixelů. Baterie s kapacitou 300 mAh poskytuje na jedno nabití výdrž 14 dní, ovšem v tomto případě ve speciálním spořícím módu, kdy je však stále aktivní kontinuální měření tepu a přijímaní notifikací. V klasickém režimu výrobce slibuje jeden týden, ovšem až 70 hodin při kontinuálním využívání GPS/GLONASS/BeiDou/Galileo.

Zásoba senzorů je stejná jako v případě Amazfit GTS, navíc je zde ještě 1,9 GB uživatelského prostoru pro ukládání hudby pro offline poslech skrze Bluetooth sluchátka.

amazfit sports 3 4

Amazfit Smart Sports Watch 3 půjdou do prodeje v Číně za cenu 1 300 CNY (asi 4 300 korun bez DPH), verze Elite bude stát 1 700 CNY (asi 5 500 korun bez DPH).

Amazfit X

Společnost Huami se také pochlubila prototypem chystaného náramku se zakřiveným AMOLED displejem s úhlopříčkou 2,07 palců; což je výrazně více než má Mi Band 4 nebo Samsung Galaxy Fit. Displej má nabídnout jemnost 326 ppi a jas až 430 nitů.

Uvnitř náramku se nachází akumulátor s kapacitou 220 mAh, který má zajistit výdrž až 7 dní. O dostupnosti a ceně se zatím výrobce nezmínil.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni

Huami (Xiaomi) Amazfit GTX – Apple Watch pro číňany a čechy:D

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Hmmm vydrží 10x déle na baterii, čím to asi bude?

uni
Uživatel
uni

Protože to nejsou smartwatch, ale digitálky, Einsteine:D

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Že by špatná optimalizace?

uni
Uživatel
uni

To je relativní. SW i HW je produkt člověka, dost pravděpodobně od někoho jiného (tedy ano, od někoho jiného), jak se dané podařit sladit je nekonečný boj za svatý grál. A čím je věc kompletnější, tím je to energeticky náročnější a také náchylnější na onu neoptimalizaci.
Samozřejmě je jednodušší zvětšit digitálky než zmenšit počítač ;)

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

To je smutné, když hodinky neumí sladit software tak, že když někdo aktuálně nepoužívá funkci x nebo y, tak to stejně cucá drasticky baterku.
Přeci jen smartwatch jsou 99% času jen tupé notifikační centrum s pravidelným měřením tepu.
Kdo ví, třeba to vyřeší v AW5 nebo 5 nebo 7 … nebo nikdy.

uni
Uživatel
uni

JoeBlack: Tak to není samozřejmě problém AW, ale konceptu jako takového. Není na tom nic k nepochopení. Ano, třeba se to nevyřeší nikdy. Podobní je to u mobilů. Od dob Palm Tréa 650 mám telefon na jeden den (to kecám, Tréo mělo abnormálně velký aku, tam to bylo asi ke třem dnům), nicméně obecně, moderní koncepce mobilu je na denní bázi, již dekádu. A je tomu tak i u vozů, tabletů, laptopů,…. Koncepce počítá s průběžnou dostupností externího zdroje a třeba se to nikdy nezmění, jak píšeš.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Tuhle koncepci nějak rozporují Xiaomi, Garmin a další zařízení … a i telefony s 4000+mAh baterkou … nějak ta teorie moc ne-teoriuje (speciálně v ne-„high“endu).

uni
Uživatel
uni

JoeBlack: Ne, nerozporují. Všichni mají přístup k +/- stejným technologiím. Všichni mají dnes telefon s denní výdrží. Nikdo nemá telefon s týdenní výdrží. Není toto jak zajistit. Ano, dané hodnoty se samozřejmě liší, např. Apple i přes relativně menší aku zajistí obdobnou výdrž, protože má technologie (nejen on, jen pro příklad), které snižují energetické nároky při zachování předpokládané vlastnosti. Např. v oblasti podsvícení displejů, práce s audio signálem, atd.

uni
Uživatel
uni

A přesně jak píšeš, defakto jediná signifikantní cesta je navýšení kapacity zdroje energie. Nicméně i přes to většina jde jinou cestou, zvýšením rychlosti kapacity zdroje, ne jeho navýšením (spojené s fyzickou velikostí).
Sis nevšiml toho krásného failu v kickstarteru, jak někdo chtěl nabídnout telefon s 10k mAh aku (nebo snad i více). Doslova to nikoho neoslovilo. Lidé to nechtějí, výrobci to nedělají, logické:)

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

To byl Energizer s Mediatek – to nemělo šanci ani na minimální úspěch z hlediska reputace zmíněných firem. Rozměry a design byly až třešnička shnilého dortíku.
Ano, všichni mají přístup k +/- stejným technologiím, jen někdo s tím co má udělá pěkně vibrující telefon s jednodenní vydrží a jiný vyrobí zařízení o 2 mm tlustší s výdrží tři dny a výstupem na sluchátka.
Jen tak nějak u těch hodinek ta teorie o velikosti baterie selhává asi nejvíce.

uni
Uživatel
uni

JoeBlack: Pokud nebudeš rozlišovat druh věci (viz ty hodinky), tak ti bude selhávat kde co:D

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Smartwatch vs. smartwatch …

uni
Uživatel
uni

JoeBlack: Nope, zde je celou dobu téma digitálky vs smartwatch.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Vyjma dodatečných aplikací to umí to samé co AW … takže AW jsou jen takové lepší vietnamské digitálky?
Teda lepší … že jo …

uni
Uživatel
uni

JoeBlack: facepalm. Tobě komplet uniká základ téma, oh god…

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Asi to špatně vysvětlujete.

uni
Uživatel
uni

JoeBlack. SMARTphone nebo SMARTwearables od phone a wearables rozlišuje to, že to můžeš naučit novým kouskům. Je to smart=chytré, umí se do toho nahrát aplikace. Nemá to omezenou množinu funkčnosti. Koupíš si obyč hodinky třeba mechanické nebo digitálky (viz tohle Xiaomi) a je to něco, co má dlouhou výdrž na aku, páč na to stačí jednoduchý a energeticky efektivnější HW, od kolečka po nějaký čip. Pokud se ale daná věc má učit novým kouskům, potřebuje to robustnější SW, výkonnější HW a tím pádem je to i více žravé, tzn. má to menší výdrž. Navíc i to tvé téma optimalizace, které… Číst vice »

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

[odkaz]
A sakra, všichni kromě uniho mají jinou definici pro smartwatch.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

A sakra i Huami Bip, Pebble jsou v kategorii smartwatch.
[odkaz]

uni
Uživatel
uni

JoeBlack: Ne, smartwatch oproti watch není fakt rozdíl v tom, že watch mají X funkcí a smartwatch X+1 funkcí, fakt ne:)

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Mě to nevysvětlujte ale očividně v to má každý špatně … teda kromě vás samozřejmě.
Měl byste postupně všechny obvolat a obeslat a šířit dál svoji UNIkátní definici smartwatch.

uni
Uživatel
uni

JoeBlack: Ty se především soustřeď na téma, proč jsou odlišné výdrže u pro tebe zdánlivě shodné věci. Tam byla pointa tvých potíží. Slovíčkaření je vedlejší.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Tak jsou to shodné věci nebo nejsou? Bip je smartwatch, AW je smartwatch … jeden vydrží 14 dnů, druhý den – rozdíl je, že AW neumí „měřit“ spánek a má aplikace pro Spotify apod. navíc.
Když používáme AW stejně jako Bip, tak stále vydrží AW jen den na baterii.
Přijde mi, že se v tom nějak unikátně motáte.

Dealler
Uživatel
Dealler

Joe Black: Že se s tímhle šášulou vůbec bavíš, je tady akorát všem pro smích.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

@Ondra
Když nic nenapíše, tak se ničím nepobavíte … ;)

Menty
Uživatel
Menty

uni: Koukám, že opět zmatený a mimo mísu :) Současné SmartWatch jsou na ty „zastaralé“ digitálky stále opravdovou parodií. Jelikož selhávají v té naprosto základní funkci, kterou by člověk od „chytrých hodinek“ očekával. A to je spolehlivé měření času spojené s dlouhou výdrží. A to neberu vpotaz to katastrofální zpracování, které má do hodinářské preciznosti a kvality opravdu hodně daleko. Většina smartwatch je z hliníku, což je až k smíchu.

lukass71
Uživatel
lukass71

Menty: Ja bych treba ani tu ocelovou verzi nechtel. AW4 jsem se naucil nosit kazdodenne z casti prave diky nizsi vaze hliniku. Krom nejakeho super-dim AoD mi na nich fakt nic nechybi.
Jinak „které má do hodinářské preciznosti a kvality opravdu hodně daleko“; uvedom si, ze jde o „levny“ tech produkt, u ktereho se ocekava, ze jej bude clovek menit kazdych 3-5let.

Jojo
Anonym
Jojo

Hlavne pre takych ako ty uni, ktory si svoje vysnene nemozu dovolit ;-)

uni
Uživatel
uni

No faktem je, že 20k pro hodinky v rozpočtu fakt „nemám“.

lukass71
Uživatel
lukass71

uni: AW stoji 10k.

uni
Uživatel
uni

Ale hliníková verze není má vysněná;)

q
Anonym
q

uni: ani obvykly bazar by to neresil?

zipiik
Uživatel
zipiik

uni: Pokud vím, tak jiné než hliníkové AW nejsou našemu trhu Applem určené, takže hliníkové musíš chtít, jiné pro tebe neexistují. A my ostatní si klidně nakoupíme v zahraničí. Navíc AW jsou bez iPhonu k ničemu…

lukass71
Uživatel
lukass71

zipiik: Mas pravdu nojo, to jsem ani netusil, ze by v CR nebyly i ostatni verze.

Umkebe Membe
Anonym
Umkebe Membe

„Titan“ těžší než ocel? Zvláštní.

Dealler
Uživatel
Dealler

Ty sportwatche vypadaj celkem dobře, GTXka vypadaj stejně bídně jako AW, možná ještě hůř.