TOPlist

Král střední třídy přichází. Redmi Note 13 Pro+ nabídne 200Mpx fotoaparát a nový MediaTek

Lifestylový snímek telefonu Xiaomi Redmi Note 11 Pro v modré barvě
  • Redmi Note 13 Pro+ se blíží, nabídne vysoký výkon nebo 200Mpx fotoaparát
  • Prozradil to oficiální plakát společnosti Xiaomi zveřejněný na síti Weibo
  • Řada Redmi Note 13 by měla být uvedena v průběhu října

Xiaomi už se pomalu chystá na svou říjnovou premiéru telefonů Redmi Note 13. Ta má proběhnout na konci měsíce a nová generace populární řady pro střední třídu by mohla obsahovat hned několik telefonů. Na úplně špičce by měl stanout model Redmi Note 13 Pro+, který nabídne nejpokročilejší výbavu. Na jaké specifikace se mohou zájemci těšit?

Redmi Note 13 Pro+ s 200Mpx foťákem

Čínský výrobce částečně odhalil fotovýbavu na oficiálním plakátu, kde mimo jiné vyzdvihuje spolupráci s MediaTekem a Samsungem. Právě druhý jmenovaný by měl být zodpovědný za hlavní fotosnímač na zádech telefonu.

Konkrétně půjde o lehce upravený Samsung ISOCELL HP3 ve verzi Discovery s 200Mpx rozlišením. Podle šéfa Redmi Lu Wej-pinga bude fotoaparát v Redmi Note 13 Pro+ velmi inovativní a opět posune hranice fotoschopností cenově dostupných smartphonů, což bude znamenat výrazný posun v kvalitě obrazu v tomto odvětví.

Oficiální plakát lákající na Xiaomi Redmi Note 13 Pro+

Bohužel není jasné, jaké další fotoaparáty nejvýše postavený nový Redmi Note nabídne. Spolehnout se můžeme na širokoúhlý fotoaparát, nejspíše přímo dedikovaný snímač pro makro a zapomenout bychom neměli ani na kvalitní selfie kamerku s vysokým rozlišením.

O výkon se postará MediaTek

Z další výbavy se na tom stejném plakátu Xiaomi chlubí čipsetem Dimensity 7200 Ultra. Jde o speciální vylepšenou variantu čipsetu Dimensity 7200 od MediaTeku, který byl původně představen už v únoru letošního roku.

Varianta Ultra je úplnou novinkou a Redmi Note 13 Pro+ by měl být prvním smartphonem, ve kterém bude tento 4nm čipset využit. Sada by měla být složena z osmijádrového procesoru (dvě jádra Cortex-A715 s taktem 2,8 GHz a šest jader Cortex-A510). Dále lze očekávat grafický procesor Mali-G610 a úsporný procesor APU 650 pro umělou inteligenci.

O dalších specifikacích, jako je paměť, baterie nebo displej, zatím nemáme žádné informace. Budeme muset počkat na oficiální uvedení, které by se mělo uskutečnit na konci měsíce října.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku