Domů » Bleskovky » V krabičkách od iPhonů pašoval kokain. Dostal trest smrti

V krabičkách od iPhonů pašoval kokain. Dostal trest smrti

I obyčejná krabička od iPhonu může být za určitých okolností nebezpečná. O tom se přesvědčil jeden muž, který se koncem loňského prosince pokusil do Spojených arabských emirátů propašovat něco přes kilo kokainu právě uvnitř krabiček iPhonu 6s Plus.

Dvojice krabiček byla zdánlivě neporušená a zavařená v ochranném igelitu, nicméně po otevření na celnici v Abú Zabí bylo zjištěno, že jejich obsah netvoří postarší telefon od Applu, ale tvrdá droga.

iPhone Boxes used to Smuggle Cocaine 2018

Zadržený muž tvrdil, že o obsahu krabiček nevěděl, měl prý za to, že skutečně převáží smartphony. Údajně byl osloven na letišti kamarádem, který ho požádal, aby iPhony někomu v cílové destinaci předal.

Jestli byl muž bílý kůň, nebo o svém pravém nákladu věděl, už asi nezjistíme. Místní vyšetřovatele ani soud to každopádně příliš nezajímalo. Pašování drog je ve Spojených arabských emirátech podobně jako v dalších muslimských zemích jeden z nejtěžších zločinů, což bohužel pro zadrženého muže vyústilo ve vynesení rozsudku smrti.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

11 komentářů

 1. Dobře mu tak, ještě by mohli popravit tu českou kr*vku za herák.

  • Jj, neboj, ta si pěkně užije doživotí, což je ve finále pro ni horší.

  • Mozno ona bola naozaj taka blba a ju „oklamali“
   Vraj tam chodila na fotenie a inkasovala zato statisice korun a vela „darcekov“ do batoziny.

   Je to jej jedina obrana ale myslim ze nato jej neskocia a bude celit naozaj vysokemu trestu

 2. Vsak to. Blba ako tago. Este sa pri zatknuti v Pakistane usmievala. Tiez jedine co moze povedat ze o tom nevedela. Lenze to jej nikto verit nebude ked cestovala viackrat do Pakistanu

 3. Na celom svete by mal byt trest smrti za to

 4. Jeste, ze Zapad uz z trestu smrti vyrostl..

  • Někteří spolučlenové naší společnosti by popravovali i za nevraživý pohled :-/

  • adroprdista první

   jojo a proto tu je sloboda a demokracie
   zajímaví je, že nelepší americký přítel , taky ma trest smrti

  • Jen v nekolika statech.. A u USA je tech paradoxu bohuzel vic..

 5. Vždyť i nás máme taky takové, jako by jste nečetli o té naší „krávě“ z Pakistánu na WWW, taky skoro stejné státy, skoro stejný obsah, skoro stejný způsob. Ale již oficiálně nepíši co tam dělal, prostě si chtěla ještě nějak přivydělat a ouha :( A ještě to bude náš stát spoustu peněz, možná zaplatíme speciální letadlo pro její obhájce atd.

 6. Tvl koukám, že se nám mládež docela radikalizuje – poprava za pašování drog? Vaši prafotři v řadách STB v 50.tých věšeli mukly, ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).