Domů » Bleskovky » V krabičkách od iPhonů pašoval kokain. Dostal trest smrti

V krabičkách od iPhonů pašoval kokain. Dostal trest smrti

I obyčejná krabička od iPhonu může být za určitých okolností nebezpečná. O tom se přesvědčil jeden muž, který se koncem loňského prosince pokusil do Spojených arabských emirátů propašovat něco přes kilo kokainu právě uvnitř krabiček iPhonu 6s Plus.

Dvojice krabiček byla zdánlivě neporušená a zavařená v ochranném igelitu, nicméně po otevření na celnici v Abú Zabí bylo zjištěno, že jejich obsah netvoří postarší telefon od Applu, ale tvrdá droga.

iPhone Boxes used to Smuggle Cocaine 2018

Zadržený muž tvrdil, že o obsahu krabiček nevěděl, měl prý za to, že skutečně převáží smartphony. Údajně byl osloven na letišti kamarádem, který ho požádal, aby iPhony někomu v cílové destinaci předal.

Jestli byl muž bílý kůň, nebo o svém pravém nákladu věděl, už asi nezjistíme. Místní vyšetřovatele ani soud to každopádně příliš nezajímalo. Pašování drog je ve Spojených arabských emirátech podobně jako v dalších muslimských zemích jeden z nejtěžších zločinů, což bohužel pro zadrženého muže vyústilo ve vynesení rozsudku smrti.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments