Sledujte nás na YouTube

Kopy: Rychlé sdílení textů mezi smartphonem s Windows Phone a počítačem (tip na aplikaci)

Vlastníte-li minimálně dvě zařízení, typicky smartphone a počítač/tablet, mezi nimiž potřebujete přenášet odstavce textu, odkazy na webové stránky nebo detaily kontaktů, máte několik možností, jak výše zmíněné provést – posílat si emaily, synchronizovat texty skrze cloudovou službu nebo použít některé specializované aplikace. Pro operační systémy od Microsoftu (prozatím) to může být například jednoduchá aplikace Kopy.

  

Po nainstalování na telefon s Windows Phone (nemusí být 8.1) nebo na počítač/tablet s Windows máte v podstatě dvě možnosti – vytvořit si účet, pod kterým budete službu provozovat nebo pomocí fotoaparátu naskenovat qr kód na stránkách gocopy.com a spustit tak dočasnou jednorázovou relaci. Po té už je použití aplikace velmi jednoduché, stačí na jednom ze zařízení zkopírovat libovolný text, vložit jej do aplikace Kopy a ten se bleskurychle objeví na druhém zařízení, kde běží stejná aplikace nebo výše zmíněná webová stránka. Obě pochopitelně musí být připojena k internetu.

Podívejte se, jak aplikace Kopy funguje (zdroj: WPCentral.com)  

Tento proces lze v případě kopírování z počítače ještě urychlit instalací doplňku do prohlížeče Google Chrome (stahujte z internetového obchodu Chrome), přičemž po té v něm postačí označit text a v kontextové nabídce zvolit „Kopy”. Aplikace Kopy prozatím existuje pro smartphony se systémem Windows Phone a zařízení se systémem Windows, lze ji však pohodlně používat i ve webovém prohlížeči. Aplikace pro Android má přijít v následujících měsících, aplikace pro iOS prozatím datum vydání stanovené nemá.

  

Kopy je zdarma a neobsahuje žádnou formu zobrazování reklamy. Verzi pro Windows si můžete stáhnout z tohoto odkazu, verzi pro Windows Phone kliknutím na následující obrázek.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. maxxz (neregistrovaný)

    Nechcete na ty aplikace přidávat QR kody místo odkazu ?

  2. Zaklinac (neregistrovaný)

    Pekná aplikácia, ja však asi ostanem verný OneNote :) ten úplne splňa moje nároky.

  3. tom (neregistrovaný)

    Zajímavé, kdyby tak někdo udělal něco jednoduchého, čím by šly vytisknout došlé/odeslané SMS. Ať dělám, co dělám, Kopy to taky neumí.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *