Konzolové novinky: na Xboxu rozjedete GeForce Now, na PlayStation 5 míří Apple Music

PlayStation Apple Music 1

Herní konzole Xbox a PlayStation jsou od tohoto týdne ještě o něco chytřejší, neboť vám umožní rozjet nové služby od poskytovatelů třetích stran. Na konzolích Xbox si nově budete moci užít streamované hraní ze služby GeForce Now, PlayStation 5 se pro změnu otevřel službě Apple Music.

Na Xboxu si zahrajete jakoukoliv hru z GeForce Now

Zářijová aktualizace konzolí Xbox (One a Series S/X) přinesla internetový prohlížeč Microsoft Edge, přičemž v tomto týdnu umožnila NVidia skrze tento prohlížeč provozovat službu GeForce Now (zatím pouze v betaverzi). Prostřednictvím Microsoft Edge se tak můžete na svém Xboxu dostat ke kompletní knihovně více než 1000 her, včetně těch z obchodu Steam.

xbox steam

Základní přístup k GeForce Now je zdarma a opravňuje uživatele k hodinovému hraní vybraných her v rozlišení Full HD, díky podpoře myši a klávesnice není k hraní nutný gamepad. Na svém Xboxu si tak můžete například užít i novinku Age of Empires 4, která gamepad nepodporuje.

GeForce Now se na Xboxu přidává k již podporované službě Google Stadia, ještě před letošními Vánoci by se měly konzole od Microsoftu dočkat podpory vlastní služby Xbox Game Pass Ultimate.

Apple Music na PlayStationu 5

Majitelé konzole PlayStation 5 v tomto týdnu také nevyšli zkrátka, neboť pro ně Apple vydal aplikaci své hudební služby Apple Music. PlayStation 5 je tak vůbec první konzolí, která tuto službu podporuje. Její majitelé se dostanou ke kompletnímu obsahu, který aktuálně čítá více než 90 milionů hudebních skladeb, přes 30 tisíc playlistů, hudební videa ve 4K a mnoho rádiových stanic.

Apple Music je integrována přímo do prostředí PlayStationu, takže je možné aplikaci ovládat skrze kontrolní centrum originálním Dual Sense ovladačem. Aplikace umí doporučovat hudbu na základě her, které hrajete, hudba pak může hrát na pozadí při samotném hraní. O kvalitě přehrávání Sony ani Apple nemluví, takže pravděpodobně zatím nejsou podporovány bezztrátové nebo hi-res formáty.

Zda Apple Music dorazí i na PlayStation 4 nebo na konkurenční konzole od Microsoftu, zatím nevíme.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku