Konzole NVidia Shield dorazí na trh v červnu, k předobjednání bude za 349 USD

NVidia se konečně dostala k dlouho očekávanému kroku a na svém blogu oznámila možnost předobjednání nové herní konzole Shield (dříve známé jako Project Shield) od 20. května za 349 USD (cca 7 000 Kč bez DPH), s tím, že první kusy dostanou zákazníci v průběhu letošního června. Za relativně vysokou cenou stojí fakt, že NVidia svou novinku nebude vůbec dotovat.

Shield je herní zařízení, které máme možnost znát od letošního veletrhu CES. Herní konzole poběží na procesoru Tegra 4 a pro své uživatele nabídne obsah hned ze tří různých obchodů – klasický Google Play, unikátní TegraZone a hlavně herní platforma Steam. Valve je se společnostní NVidia domluvený na streamování řady oblíbených titulů přímo do Shieldu.

-

Jak již asi víte, Shield se bude skládat ze dvou hlavních částí – 5“ 720p dotykový retina displej a gamepad. Zde se také u řady lidí objevují pochybnosti o životnosti kloubu, který bude často a nevyhnutelně namáhán. Dle zástupců společnosti NVidia však není důvod k obavám, konzole má vydržet až 20 000 otevíracích/zavíracích cyklů. To znamená, že by měl Shield při dvaceti cyklech denně vydržet až 2,7 roku.

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku