Domů » Bleskovky » Konzole NVidia Shield dorazí na trh v červnu, k předobjednání bude za 349 USD

Konzole NVidia Shield dorazí na trh v červnu, k předobjednání bude za 349 USD

NVidia se konečně dostala k dlouho očekávanému kroku a na svém blogu oznámila možnost předobjednání nové herní konzole Shield (dříve známé jako Project Shield) od 20. května za 349 USD (cca 7 000 Kč bez DPH), s tím, že první kusy dostanou zákazníci v průběhu letošního června. Za relativně vysokou cenou stojí fakt, že NVidia svou novinku nebude vůbec dotovat.

Shield je herní zařízení, které máme možnost znát od letošního veletrhu CES. Herní konzole poběží na procesoru Tegra 4 a pro své uživatele nabídne obsah hned ze tří různých obchodů – klasický Google Play, unikátní TegraZone a hlavně herní platforma Steam. Valve je se společnostní NVidia domluvený na streamování řady oblíbených titulů přímo do Shieldu.

-

Jak již asi víte, Shield se bude skládat ze dvou hlavních částí – 5“ 720p dotykový retina displej a gamepad. Zde se také u řady lidí objevují pochybnosti o životnosti kloubu, který bude často a nevyhnutelně namáhán. Dle zástupců společnosti NVidia však není důvod k obavám, konzole má vydržet až 20 000 otevíracích/zavíracích cyklů. To znamená, že by měl Shield při dvaceti cyklech denně vydržet až 2,7 roku.

Miroslav Václavík

2 komentářů

  1. tomu moc uspech nevestim teda

    • Tak nejak, je to ptakovina ktera miji trh o parnik. Dovedu pochopit herni konzoli (PSV,GB), kde trh funguje jinak (postupna optimalizace vyvojaru, setrvani dane konfigurace po nekolik let), ale zmrzaceny telefon, kde veci starnou rychleji nez rohlik na stole, koho to ma zaujmout?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).