Konkurence pro S22 Ultra? Motorola Edge 30 Pro má podporovat stylus

Motorola Edge X30 6

Značka Motorola na konci loňského roku překvapila, když představila vůbec první smartphone s čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Tento telefon se zatím prodává pouze v Číně, nicméně jeho globální premiéra už je na spadnutí – odehraje se nejspíš už 24. února. Informátor @evleaks nyní zveřejnil dvojici tiskových snímků, přičemž jeden z nich odhaluje zajímavě vypadající příslušenství.

Motorola Edge 30 Pro 1
Motorola Edge 30 Pro na tiskovém snímku

Motorola Edge 30 Pro si porozumí se stylusem

Motorola chystá pro svůj telefon zajímavé doplňky, přičemž jeden z nich má být stylus. Nebude se přitom jednat o „hloupé“ pero, ale o aktivní stylus s podporou bezdrátového nabíjení a Bluetooth konektivitou, která zajistí bezdotyková gesta na dálku. Motorola se tak pokusí lovit zákazníky ve vodách zájemců o nový Samsung Galaxy S22 Ultra, ovšem ve prospěch Samsungu hovoří jedna věc – stylus od Motoroly nebude mít „garáž“ v těle telefonu, ale bude mít domov v jednom z krytů. Důležité také bude, jakou bude mít stylus odezvu a jaké pro něj Motorola připraví softwarové vychytávky.

Motorola Edge 30 Pro 2
Motorola Edge 30 Pro

Motorola chystá pro svůj vlajkový telefon více značkových pouzder. Jedno z nich bude například disponovat vyklápěcím a polohovacím stojánkem. Druhé pak bude klasické „knížkové“ s průhledným vertikálním pruhem, v němž se budou zobrazovat důležité notifikace.

Motorola Edge 30 Pro bude i po ostatních stránkách perfektně vybavený telefon: nabídne například velký 144Hz OLED displej, čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 50Mpx fotoaparát a 5 000mAh baterii s podporou rychlého 68W nabíjení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku