Konkurence pro Galaxy Fold? Patent Xiaomi odhaluje „skládačku“ se stylusem

xiaomi mi mix fold 4

Společnost Xiaomi v loňském roce představila svůj první smartphone s ohebným displejem a dá se předpokládat, že v letošním roce na něj naváže. Před nedávnem jsme viděli obrázky z patentové přihlášky, které naznačují přípravu smartphonu véčkové konstrukce, nyní se můžeme v podání Xiaomi podívat na nákresy další „skládačky“.

Xiaomi Fold 2 1

Ohebný smartphone s podporou stylusu?

Nejnovější obrázky pocházejí z patentové přihlášky, které byly na konci loňského roku odhaleny u USPTO (United States Patent and Trademark Office). Vidíme na nich zařízení, které se tvarově podobá smartphonu Xiaomi Mi Mix Fold, ovšem s drobnými odlišnostmi.

Xiaomi Fold 2 2

Tou největší je bezesporu přítomnost stylusu, který je magneticky připnutý na levém boku. Druhá generace Mi Mix Fold by tak mohla jít po krku Samsungu Galaxy Z Fold 3, který je prvním smartphonem s ohebným displejem a podporou stylusu.

Xiaomi Fold 2 7

Druhou „novinkou“, kterou obrázky odhalují, je přítomnost selfie kamerky umístěné netradičně v pravém dolním rohu ohebného displeje. Původní Mi Mix Fold přitom vnitřní selfie kamerku vůbec neměl.

Žádné další podrobnosti o příští „skládačce“ od Xiaomi zatím neznáme, ovšem očekáváme, že se bude jednat o vlajkové zařízení naplněné těmi nejnovějšími technologiemi. A také doufáme, že si je Xiaomi nebude schovávat pouze pro čínský trh, ale že s ním vyrazí do světa.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku