Domů » Bleskovky » Konečně neviditelná selfie kamera. ZTE výrazně vylepšilo foťák pod displejem

Konečně neviditelná selfie kamera. ZTE výrazně vylepšilo foťák pod displejem

Od doby, co se objevil první výřez pro selfie fotoaparát, se veřejnost rozdělila na dva tábory. Jedni výřezům v různých podobách stále nemohou přijít na chuť, ti druzí se s jejich existencí už smířili. Čínský gigant ZTE ve svých telefonech žádné výřezy trpět nehodlá, proto u modelu Axon 20 přišel jako jeden z prvních se selfie kamerou ukrytou pod displejem.

ZTE axon 20 5G 1
ZTE Axon 20

První pokus bohužel nedopadl tak dobře, jak si v Číně představovali. Samotnou čočku fotoaparátu vidět nebylo, při pohledu na displej jste nicméně neměli problém identifikovat, kde se kamera nachází. ZTE se z tohoto poučilo a nyní chystá pro nástupnický model Axon 30 selfie fotoaparát, který už pod displejem jen tak neodhalíte.

Snímek odhalující ZTE Axon 30 a jeho neviditelnou selfie kameru se objevil na čínské sociální síti Weibo. Displej ZTE Axon 30 by měl nabídnout 120Hz obnovovací frekvenci a jemnost 400 ppi nad fotoaparátem, což je oproti předchůdci dvojnásobek.

ZTE Axon 30
ZTE Axon 30

Co přesně ZTE vylepšilo, se pravděpodobně dozvíme až při oficiálním představení telefonu, nicméně předpokládáme, že šlo o kombinaci úprav OLED panelu a změn v uživatelském rozhraní.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Karel Endler

    Mluví se i o „jemné softwarové práci s obrazem“ pro odstranění jeho zamlžení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).