Konečně Moto Mod, který dává smysl: je libo hardwarovou klávesnici?

S konceptem modulárního telefonu zatím uspělo pouze Lenovo se smartphony řady Moto Z. Existuje pro ně spousta zajímavých modulů, a další vznikají; některé například aktuálně bojují o přízeň zájemců na serverech pro kolektivní financování (více informací). Jedním z těch zajímavějších je Keyboard Mod, který k telefonu přidá hardwarovou klávesnici.

Pokud je vaším snem výkonný smartphone s vysouvací klávesnicí, může být Keyboard Mod řešením. Nabízí pět řad kláves a vysouvací mechanismus, který navíc umožňuje displej vyklopit až do úhlu 45°. Klávesnice je podsvícená, jednotlivé klávesy jsou kvůli spolehlivé odezvě mírně prohnuté.

Výrobce slibuje kvalitní zpracování, díky němuž má každá klávesa vydržet více než 200 tisíc stisků, samotná klávesnice má vydržet 100 tisíc vysunutí. Nový Mod má navíc smartphonům Moto Z přidat výdrž na jedno nabití, neboť jeho součástí je i 2 100mAh akumulátor.

Keyboard Mod má jít na trh v červnu ve zlaté, bílé a černé barvě za cenu 120 dolarů (asi 3 000 korun bez DPH), přispěvatelé na serveru Indiegogo jej mohou získat za polovinu. Právě vy totiž můžete rozhodnout, zda se tento Mod začne vyrábět, jeho výrobce si stanovil cíl 100 tisíc dolarů, zatím je díky 500 přispěvatelů ve třetině. Do konce kampaně však zbývá ještě měsíc.

xayjbbqe4rjnheus50bw

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku