Domů » Bleskovky » Konec špehování? Blackphone sází na bezpečnost a ochranu vašich dat

Konec špehování? Blackphone sází na bezpečnost a ochranu vašich dat

Jedním z největších problémů, který trápí současnou společnost, je digitální dozor bezpečnostních agentur, jež mají nebývalý zájem o naše soukromí. Na obzoru se však začaly objevovat informace o chystaném smartphonu s názvem Blackphone, který má svým uživatelům zaručit zcela privátní komunikaci. Za jeho vývojem stojí společnosti Silent Circle, která se již delší dobu zabývá šifrovanými službami pro mobilní zařízení a Geeksphone stojící za prvním smartphonem s operačním systémem Firefox OS.

 

Blackphone běží na systému PrivatOS, jenž má podle tvůrců poskytnout vysokou míru zabezepečení. Zároveň je vhodné dodat, že vychází z operačního systému Android, který nepatří mezi nejbezpečnější platformy, co se týče ochrany uživatelských dat. Podle vyjádření jednoho z tvůrců má však Blackphone poskytovat vše, co je potřeba k zajištění maximálního soukromí a kontrole nad veškerou komunikací. Tato novinka se dočká svého oficiálního představení na letošním MWC a proto se již nyní těšíme, až si ji budeme moci vyzkoušet.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.