Domů » Bleskovky » Konec špehování? Blackphone sází na bezpečnost a ochranu vašich dat

Konec špehování? Blackphone sází na bezpečnost a ochranu vašich dat

Jedním z největších problémů, který trápí současnou společnost, je digitální dozor bezpečnostních agentur, jež mají nebývalý zájem o naše soukromí. Na obzoru se však začaly objevovat informace o chystaném smartphonu s názvem Blackphone, který má svým uživatelům zaručit zcela privátní komunikaci. Za jeho vývojem stojí společnosti Silent Circle, která se již delší dobu zabývá šifrovanými službami pro mobilní zařízení a Geeksphone stojící za prvním smartphonem s operačním systémem Firefox OS.

 

Blackphone běží na systému PrivatOS, jenž má podle tvůrců poskytnout vysokou míru zabezepečení. Zároveň je vhodné dodat, že vychází z operačního systému Android, který nepatří mezi nejbezpečnější platformy, co se týče ochrany uživatelských dat. Podle vyjádření jednoho z tvůrců má však Blackphone poskytovat vše, co je potřeba k zajištění maximálního soukromí a kontrole nad veškerou komunikací. Tato novinka se dočká svého oficiálního představení na letošním MWC a proto se již nyní těšíme, až si ji budeme moci vyzkoušet.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Royce
Uživatel
Royce

Jestli je jeden z největších problémů současné doby špehování, tak nechápu ty miliardy lidí, kteří se dobrovolně nechají špehovat reklamosystémem…

mceza
Uživatel
mceza

Nedělej si iluze, že nešpehují všichni ;) A nad těma všema jsou ještě agentury jako NSA a nějaké, o kterých ani nemáme tušení…

Ale ano, reklamosystém v některých věcech zachází už moc daleko. Aby mi mezi maily vkládal reklamy, které reagují na obsah mailu? To už začíná být docela výsměch…

mino
Uživatel
mino

A kde tebe chodia medzi mailami reklamy by som rád vedel?:-D

mceza
Uživatel
mceza

Ve webové verzi je to už dlouho standard. A o verzi pro Android se už taky nedávno psalo: [odkaz]

M.BoBo
Uživatel
M.BoBo

V gmailu jsem nikdy na PC reklamy neměl ani nemám. A to same na telefonu. Takže nevím kde jsi na to přišel a ano, mám reklamosystem bez reklam.

milennium
Uživatel
milennium

Musím říct, že ani já jsem nedostal od Google ani jednu reklamu na PC a ani do mobilu. A to na něm funguju už pěknou řádku let… A ta fráze „reklamosystém“, je už pěkně otřepaná. Na druhou stranu, ano, Google je živ hlavně reklamou, takže nevidím důvod, proč to nějak rozpivávat a divit se tomu.

mceza
Uživatel
mceza

Kvůli vám jsem se po letech na Gmail přihlásil a reklamy jsou (po vypnutí AdBlocku) pod maily a v pravém sloupci.

mino
Uživatel
mino

Preboha ale to niesú reklamy medzi mailami ako sa tu snažíš podsuvať ale obyčajne postranné webové reklamy ako máš na každom webe alebo iných mail službach(len niesú animované ale textové, ktoré tak neotravujú). Medzi mailami ti žiadné reklamy od Googlu nechodia (ak ti nejaký reklamný mail došiel, tak preto že si nejakej firme alebo eshopu sám odovzdal svoj mail – ale v gmaily sa takéto maily presuvajú do složky Propagácie) . A k tomu linku, bola to len špekulácia, ktorá sa doteraz nepotvrdila, aplikácia Gmail nemá žiadne reklamy. Tak sa prestaň chovať ako totálny debil, len preto, že si zúfaly… Číst vice »

mceza
Uživatel
mceza

Neúspěch a nefunkčnost WP? Opět jsi Mimo? :-)

justicek
Uživatel
justicek

V Gmailu reklamy nejsou. Poze se Google použije obsah emailů pro různé ůčely :)

Nemám co skrývat… tedy až na to co mám ve sklepě ;)… tak mi nevadí, že mě taky špehujou.

Knoxx
Uživatel
Knoxx

Dobrý trik NSA, jak odfiltrovat lidi co něco skrývají. Vydají vlastní telefon :D

mceza
Uživatel
mceza

Samozřejmě, včak se podívej, jak Androidí telefony zpomaluje to, že software NSA hledá, jestli něco neskrýváš. Ano osmijádra tomu nestačí… Takhle budou mít jasně oddělené ty telefony, co něco skrývají – vyděláme na tom všichni. Ti, co skrývají budou mít rychlejší telefony – nebude třeba zjišťovat, zda něco skrývá, prostě se to bude automaticky posílat bez zjišťování. Ti, co budou mít obyčejnější telefony samozřejmě budou stále kontrolování, ale ne tak složitými algoritmy – tj. menší zátěž systému, delší výdrž telefonu.

No a NSA bude spokojená, protože bude mít všechno jednodušší a přehlednější.

milennium
Uživatel
milennium

@MCEZA

Panebože, co to plácáš za nesmysli ? Na čem lítáš, proboha ?

milennium
Uživatel
milennium

Jenom další snaha, jak vydělat na naivitě lidí…

lokomot1
Uživatel
lokomot1

hmm, jestli je ta firma americká, tak nemá smysl nad tím ani uvažovat. Jestli není, tak stejně bude zdrojový kód asi uzavřený, takže člověk nezjistí, zda nebude mít nějaký ten backdoor…a věřit se nikomu nedá, takových lží o bezpečnosti a ochraně soukromí už tady bylo…