Domů » Bleskovky » Konec spamovým telefonátům, Call Screen míří na telefony Nokia a Motorola

Konec spamovým telefonátům, Call Screen míří na telefony Nokia a Motorola

Na vývojářské konferenci Google I/O, která se odehrála loni v květnu, představil Google funkci Call Screen pro své telefony Pixel 3 a Pixel 3 XL. Ta využívá Assistanta pro řešení nežádoucích hovorů, když ještě před samotným přijetím hovoru z vaší strany zahájí s protistranou konverzaci, která má za úkol odhalit spamové a jinak obtěžující telefonáty a zabránit jim, aby ukrajovaly váš drahocenný čas.

nokia motorola

Podle uživatele khyq z Redditu se tato užitečná funkce chystá rozšířit také na konkurenční telefony z programu Android One, konkrétně na Nokie a Motoroly. Funkce je prozatím dostupná pouze v angličtině na území Spojených států, nicméně s rozšířením na konkurenční zařízení a také v rámci betatestu do Kanady napovídá, že si Google neplánuje nechat tuto funkci pouze exkluzivně pro sebe.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentáře

  1. misak (neregistrovaný)

    No, ale stejne potom vam druha strana musi rict, co chce. A taky kdyz uslysi robota misto vas tak to asi driv polozi nez neco reknou.

    me se v telefonu vetsinou ukaze kdo vola i kdyz ho nemam v seznamu (vestavena featura od samsungu) a pokud je to nejaky smecko (vetsinou cold calls, pojistovny, ale i recruiteri) tak se mi tam ukaze cervene Potential fraud tak to ani zvedat nemusim.

  2. PetrSP7

    To ale předpokládám, že bude vyžadovat stálé datové připojení, což bohužel u nás nemá každej … Jinak dobrej antispam je TrueCaller … ;)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *