Domů » Bleskovky » Konec pomalé emulace: ARMová Windows 10 dostanou nativní verzi Google Chrome

Konec pomalé emulace: ARMová Windows 10 dostanou nativní verzi Google Chrome

Počítačů s Windows 10 na procesorech ARM je zatím jako šafránu, dá se však předpokládat, že budou v budoucnu přibývat. Jedná se o stroje pro nenáročnou práci, které své uživatele odmění vysokou výdrží a integrovaným LTE modemem. Při náročnějších úkonech, zejména při emulaci klasických win32 aplikací, se ale dost zapotí, což je cítit například při práci v populárním prohlížeči Google Chrome. Tento problém ale zřejmě spěje ke svému vyřešení.

První počítače se Snapdragonem 835 v rukách recenzentů: první dojmy nejsou vůbec pozitivní

Chystá se Chrome pro ARMová Windows

Jeden z vedoucích pracovníků společnosti Qualcomm potvrdil, že je v přípravách portace prohlížeče Chrome pro nativní fungování na platformě Windows 10 on ARM, čímž by odpadla nutnost emulace a aplikace by fungovala rychleji a spolehlivěji než současná verze. Upraveného prohlížeče se ale dočkáme nejdříve v druhé polovině příštího roku.

Qualcomm také připravuje nové čipsety vyvíjené speciálně pro počítače s Windows 10 ARM, jejich cílem však nebude nahradit předchozí generace, ale naopak je doplňovat. Portfolio těchto zařízení potřebuje větší diverzifikaci, takže starší Snapdragony budou nasazovány do levnějších strojů, zatímco ty nové najdeme v nejvýkonnějších a logicky nejdražších počítačích.

Počítače od Apple mají do tří let pohánět vlastní ARMové čipsety

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments