Domů » Bleskovky » Konec ohýbání iPhone 6 Plus? Apple údajně v tichosti změnil výrobní proces velkého modelu

Konec ohýbání iPhone 6 Plus? Apple údajně v tichosti změnil výrobní proces velkého modelu

Náš redakční iPhone 6 Plus dokázal, že aféra Bendgate není jen nafouknutá bublina, ale skutečný problém v konstrukci prvního jablečného tabletofonu. O to více zamrzel arogantní přístup Apple, který strčil hlavu do písku a dělal, že se nic neděje. Namísto toho Tim Cook odvrátil pozornost přiznáním své homosexuální orientace. Chybu si ale v Cupertinu zřejmě uvědomují a podle diskutéra ze sítě Reddit s nickem doctorkuddles již v tichosti přišli s nápravou.

Náš iPhone 6 Plus slabé deformaci neuniknul 

Tento uživatel podle svého příběhu zakoupil ihned po zahájení prodeje iPhone 6 Plus své manželce, přičemž nedávno tímto tabletofonem obohatil i sebe (manželce koupil 16GB variantu a sám si užívá osminásobek paměti, to je však pro následující zjištění bezpředmětné). Porovnáním obou modelů zjistil, že jeho novější verze má při poklepání zcela jiný zvuk, což si následně potvrdil i poslechem přes stetoskop. Zatímco jeho zařízení vydávalo hlubší tóny, což by mohlo naznačovat silnější materiál, zvuk telefonu jeho ženy naznačoval, že oblast pod tenkým plíškem je dutá.


Redakční iPhone 6 Plus se nám sice neohnul nijak výrazně, mírné zakřivení u něj ale také pozorujeme  

Oba telefony se lišily i ve hmotnosti, a to o celých 21 gramů (to je opravdu hodně). Doctorkuddles navíc objevil za pomoci mikroskopu červený objekt v oblasti kolébkového tlačítka hlasitosti, na který u telefonu své ženy nenarazil; může se jednat o nějakou formu vyztužení této citlivé oblasti. Hrdina našeho příběhu kontaktoval server iFixit, který se zabývá rozebíráním přístrojů, aby jeho poznatky ověřili. Tým iFixitu si již nový iPhone 6 Plus zakoupil a zjistil, že je o 8 gramů těžší, než první model v testu.


Umístění tohoto reklamního billboardu se Applu opravdu povedlo :-) 

Rozhodně bude zajímavé sledovat jaké závěry iFixit přinese. Pokud odhalí změnu výrobního procesu, jsme zvědaví, zdali bude Apple nadále mlčet nebo s pokorou uzná svoji chybu a nabídne majitelům ohnutých iPhone 6 Plus, zakoupených v první vlně, nový iPhone výměnou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments