Domů » Bleskovky » Konec odkladů: obebný Huawei Mate X již brzy dorazí na pulty obchodů

Konec odkladů: obebný Huawei Mate X již brzy dorazí na pulty obchodů

Oficiální oznámení ohebného telefonu Mate X od Huawei se uskutečnilo už na veletrhu mobilních technologií MWC 2019. Od té doby však zájemci marně čekají na zahájení prodeje, které čínský výrobce už několikrát odložil. Původní datum vydání bylo stanoveno na letošní květen, do plánů Huaweie však mimo jiné zasáhla obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou.

Huawei Mate X 21
Huawei Mate X

Šéf Huawei Richard Yu se nechal slyšet, že Mate X by měl nakonec dorazit na trh v průběhu října. Ten se sice již brzy přehoupne do své druhé poloviny, podle nejnovějších zpráv z Číny se však ohebný telefon nachází ve fázi masové produkce, což dává zájemcům naději, že tentokrát už je zahájení prodeje skutečně na spadnutí.

Zpravodajský portál čínské společnosti Sina Technology Company nicméně uvedl, že výroba ohebného displeje je velmi složitá, což je však s ohledem na převratnost telefonu pochopitelné. Jak to nakonec s Mate X dopadne, se snad již brzy dozvíme.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments