Domů » Bleskovky » Konec drastickému zkracování, Twitter prodloužil maximální délku zprávy na 280 znaků

Konec drastickému zkracování, Twitter prodloužil maximální délku zprávy na 280 znaků

Mikroblogovací sít Twitter se rozhodla k poměrně radikálnímu kroku, který naznačila již v září letošního roku – po letech prodlužuje povolenou délku zprávy ze 140 znaků na 280.

Uživatelé sítě tak nebudou muset dodatečně řešit, kde text zkrátit, aby se do zprávy vešlo celé jeho poselství. Na druhou stranu je nutné podotknout, že lidé si v minulých letech na 140 znaků zvykli, podle interních dat Twitteru si s tímto množstvím nevystačilo pouhých 9 procent uživatelů.

Twitter už se o prodloužení maximální délky zprávy snaží delší dobu – nejprve přišel např. se zkracovačem webových adres, poté je spolu se jmény uživatelů přestal do délky zprávy započítávat úplně. Nejnovější krok ale vůbec poprvé navyšuje přísný limit 140 znaků, který byl stanoven hned na počátku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Konečně! Bohužel už je pozdě a mnozí twíteři už si zvykli projevovat se maximálně jednoslovnými výkřiky a citoslovci, protože na žádný delší komentář nebo myšlenku tam prostě není místo! Když chtěl člověk napsat něco smysluplného a uceleného tak to musel vyfotit a dát to tam jako obrázek.

  2. Naopak mne sa twitter pacil, ze nebol o clankoch, ktore ta v polke prestanu bavit ale o vetach, ktore si precitas a maju v sebe nejaku slravu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).