Domů » Bleskovky » Konec drastickému zkracování, Twitter prodloužil maximální délku zprávy na 280 znaků

Konec drastickému zkracování, Twitter prodloužil maximální délku zprávy na 280 znaků

Mikroblogovací sít Twitter se rozhodla k poměrně radikálnímu kroku, který naznačila již v září letošního roku – po letech prodlužuje povolenou délku zprávy ze 140 znaků na 280.

Uživatelé sítě tak nebudou muset dodatečně řešit, kde text zkrátit, aby se do zprávy vešlo celé jeho poselství. Na druhou stranu je nutné podotknout, že lidé si v minulých letech na 140 znaků zvykli, podle interních dat Twitteru si s tímto množstvím nevystačilo pouhých 9 procent uživatelů.

Twitter už se o prodloužení maximální délky zprávy snaží delší dobu – nejprve přišel např. se zkracovačem webových adres, poté je spolu se jmény uživatelů přestal do délky zprávy započítávat úplně. Nejnovější krok ale vůbec poprvé navyšuje přísný limit 140 znaků, který byl stanoven hned na počátku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments