Končíte s Instagramem? Máme pro vás návod, jak stáhnout vlastní data

O Instagramu se v poslední době hodně mluví. Zvýšenou pozornost zajistilo vydání samostatné aplikace pro Android a ještě větší rozruch způsobila včerejší akvizice Instagramu Facebookem. Uživatelé této „obrázkové sociální sítě“ se po včerejší události rozdělili na dva tábory – jedni krok chválí a druzí zase kritizují. Pokud patříte do druhé skupiny nebo jste se rozhodli z nějakého důvodu z Instagramem skončit, máme pro vás tip, jak si zálohovat všechny své fotografie před smazáním účtu.

Instaport

Řešením je služba Instaport, která vám po propojení s vaším Instagram účtem  umožní stáhnout všechny snímky v jednom ZIP souboru. V budoucnu autoři plánují možnost exportu na Facebook a Flickr. Instaport je v současné době trochu přetížený. Budete-li mít problémy s přihlášením, zkuste to později.

 

Jakmile se vám obrázky podaří stáhnout, můžete přes tento odkaz smazat svůj účet na Instagramu.

Tip: V případě, že hledáte návod, jak synchronizovat fotky z Instagramu s profilem na Google+, mrkněte na tento návod.

Spousta uživatelů není s Instagramem pro Android spokojena; pokud mezi ně patříte i vy, můžete zkusit povedenou aplikaci Lightbox, která je na Google Play k dispozici zcela zdarma.

Zdroj

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku