Zdroj: Buick

Koncept Buick Wildcat předznamenává elektrickou budoucnost americké automobilky

Další značkou, která svou víru obrací k elektromobilitě, je americký Buick. Automobilka vlastněná korporací General Motors začne za dva roky s prodejem prvního elektromobilu a do konce dekády bude nabízet už jen takové vozy.

Buick Wildcat AP3 6104
Nové logo

Spolu s konceptem Wildcat, který má ukázat směr automobilky, bylo odhaleno i upravené logo zobrazující tři štíty. Buick je poslední ze čtveřice značek pod GM, která se zatím k novému elektrickému trendu nijak nepostavila. Nyní jsou plány na elektrifikaci jasné, stejně jako u Chevroletu, GMC nebo značky Cadillac.

Elegantní kupé Wildcat má předznamenávat celou řadu nových vozů Buick s elektrickým pohonem. I tento koncept už ale částečně čerpá z původní studie Electra, která byla odhalena před dvěma lety. Obě modelová označení už americká automobilka úspěšně používala. Buick Wildcat se vyráběl mezi lety 1963 a 1970. Řada vozů Electra byla v nabídce zhruba od padesátých let až do roku 1990.

“Electric in Every Way” | Wildcat EV Concept | Buick

Buick v USA nyní trpí reputací vozů pro starší pány. Otázkou tedy zůstává, zdali použití historických označení tento všeobecně přijímaný názor ještě neutuží. Navzdory potížím na domácím trhu se ale značce daří například v Číně, kde se prodeje drží na velmi dobré úrovni.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku