Domů » Bleskovky » Komponenty Samsungu Galaxy S5 stojí zhruba 5100 korun

Komponenty Samsungu Galaxy S5 stojí zhruba 5100 korun

Vlajková loď Samsungu pro letošní rok, Galaxy S5, je na našem trhu prodávána za cenu, pohybující se okolo 18 500 Kč s daní. Server chipworks provedl jeho demontáž a na základě aktuálních cen komponent stanovil cenu jeho hardwaru na 256 dolarů, tedy v přepočtu asi 5 100 Kč.

 

V ceně pochopitelně není zahrnutý vývoj telefonu a jeho softwaru, jeho kompletace, marketing, doprava a další položky, které se na finální prodejní ceně podílejí. Nejdražší komponentou má být samotný 5,1″ Super AMOLED Full HD displej, jehož cena je odhadována na 63 USD (asi 1 250 Kč). Další položky na seznamu jsou například paměť RAM a datové úložiště, jejichž souhrnná cena činí 33 USD (650 Kč), snímač otisků prstů za 4 USD (80 Kč) nebo biometrický senzor v ceně 1,45 USD (30 Kč) za kus. Pro srovnání stojí například snímač otisků prstů pro iPhone 5S čtyřikrát více a podle serveru GSMArena.com je hodnota komponent celého iPhonu 5S necelých 200 USD (4 000 Kč).

   

I když hodnotu telefonu nestanovuje pouze hodnota součástek, ale i mnoho dalších položek, činí cena samotného hardwaru Galaxy S5 jen asi 35 % z prodejní ceny telefonu, budeme-li počítat i s daní. Použité komponenty jsou o 20 USD (400 Kč) draží, než u loňského modelu Galaxy S4.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments