Domů » Bleskovky » Kolik bude stát iPhone 8? Ještě více než Galaxy Note8

Kolik bude stát iPhone 8? Ještě více než Galaxy Note8

Společnost Apple údajně chystá na 12. září tiskovou konferenci, na které představí novou generaci iPhonů pro letošní rok, konkrétně evoluční modely iPhone 7s a 7s Plus a pak zcela nový iPhone 8. Zatímco pokračovatelé loňských modelů si víceméně ponechají starý design, a dostanou navíc rychlejší čipset a bezdrátové dobíjení, nový iPhone 8 přinese spoustu změn – bezrámečkový OLED displej, přihlašování obličejem, rozšířenou realitu, vysoké kapacity úložiště a další novinky. Kolik si za ně nechá Apple zaplatit?

V tom mají poměrně jasno redaktoři deníku New York Times, kteří iPhonu 8 přisuzují částku začínající na 999 dolarech (asi 22 100 korun bez DPH). Za tuto částku má být k dispozici nejmenší paměťová varianta s 64GB úložištěm, za vyšší kapacity (zejména za model s 512 GB) budou určitě tučné příplatky. iPhone 7s a 7s Plus by si měly podržet ceny loňských modelů, pohybovat se tedy budou mezi 649 USD (v ČR 21 190 korun) a 969 USD (v ČR 31 390 korun) podle velikosti a kapacity úložiště.

Česká cena iPhonu 8 by mohla začínat na hranici 32 tisíc korun včetně DPH, což by znamenalo, že bude ještě o 6 tisíc dražší než v týdnu představený Samsung Galaxy Note8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments