Domů » Bleskovky » Kodak oznámil vlastní kryptoměnu, akcie společnosti okamžitě stouply o 44%

Kodak oznámil vlastní kryptoměnu, akcie společnosti okamžitě stouply o 44%

Kryptoměn není nikdy dost, řekl si zřejmě Kodak a oznámil spuštění vlastní kryptoměny KodakCoin. Ta bude určena pro fotografy, fotobanky a zpravodajské agentury a měla by zajistit snadný a bezpečný převod financí majitelům autorských práv.

KodakCoin bude úzce svázán s novou platformou KODAKOne. Ta bude fungovat jako jakási „super fotobanka“ pro amatérské i profesionální fotografy, kteří do ní budou moci nahrávat průběžně nové snímky i své archivní kolekce. Kodak slibuje, že v případě prodeje fotky dojde k převedení financí skrz KodakCoin okamžitě, což je rozdíl oproti funkčnosti většiny fotobank, kde se zpravidla čeká na dosažení nějaké částky umožňující vyplacení.

Nová platforma také dle popisu společnosti bude neustále prohledávat web a hledat protiprávně použité snímky přispívajících autorů. Jednotlivé případy porušení práv pak KODAKOne údajně efektivně a rychle vyřeší, ideálně zpětným licencováním snímku, což by mělo přinést fotografům oprávněný výdělek.

Proces ICO (Initial coin offering), což je vlastně nabídka nové kryptoměny prvotním investorům, bude odstartován 31. ledna a otevřen bude pouze akreditovaným investorům z USA, Kanady a několika vybraných zemí.

Jak bude iniciativa Kodaku úspěšná je těžké odhadnout, ale investoři jí docela věří — bezprostředně po oznámení záměru stoupla hodnota akcií společnosti o 44%.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments