Domů » Bleskovky » Kód iOS a iPadOS 14 odhaluje dvě významné novinky

Kód iOS a iPadOS 14 odhaluje dvě významné novinky

Už za tři měsíce by měl Apple ukázat, jaké novinky připravuje pro své operační systémy. Díky serveru 9to5mac máme možnost ukázat si pár drobností pro mobilní dvojlístek iOS/iPad.

iOS 14 naznačuje příchod náhlavních sluchátek

O tom, že Apple připravuje klasická náhlavní sluchátka, se spekuluje už dva roky, zatím se však s jablečným logem prodávají pouze peckové AirPods a špuntové AirPods Pro. V kódu iOS 14 se nicméně objevila ikona znázorňující velká náhlavní sluchátka, která s největší pravděpodobností neponesou logo Beats, ale obrázek nakousnutého jablka. Je dost možné, že se bude jednat o prémiové zařízení vybavené některými technologickými vychytávkami známými z AirPods.

headphones
Zdroj obrázku: 9to5mac

iPadOS 14 se připravuje na podporu myši

Na příchod velké novinky se chystá i odvozený tabletový systém iPadOS, který se zejména na iPadech Pro snaží přesvědčovat, že dokáže v mnoha oblastech zastoupit klasické počítače. K plnohodnotné náhradě mu chybí například podpora myši, která zatím existuje pouze ve formě funkce přístupnosti, v iPadOS 14 by se ale měla stát mainstreamovou záležitostí.

cursor
zdroj: Apple

Do prostředí iPadOS se dostanou klasické kurzory, které se ale budou objevovat pouze ve chvílích, kdy je s myší (nebo touchpadem u spekulovaného klávesnicového krytu) operováno, po několika sekundách nepoužívání kurzor automaticky zmizí. Apple také pracuje na novém dotykovém gestu dvěma prsty, které by mělo zastoupit kliknutí pravým tlačítkem myši, podobně jako u trackpadů v MacBoocích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments