Sledujte nás na YouTube

Klávesnice Minuum míří na kulaté displeje chytrých hodinek: Jak bude psaní v praxi vypadat?

Pamatujete si na minimalistickou klávesnici Minuum, o které jsme vás informovali počátkem letošního roku? Jedná se o jednořádkovou klávesnici, která funguje na podobném principu, jako kdysi běžná matice 3 × 4 hardwarových kláves s písmeny od A do Z s použitím slovníku T9. Minuum funguje podobně, jen nabízí rozložení qwerty v jednom řádku, nicméně i zde jedna klávesa obsluhuje tři znaky a přesnost psaní je závislá na kvalitě slovníku.

Tato klávesnice je díky své minimální výšce vhodná pro použití v nositelné elektronice, a jak se zdá, není nutně zapotřebí obdélníkový nebo čtvercový tvar displeje. Společnost Input, která za Minuum stojí, oznámila vývoj této klávesnice i pro kruhové displeje, využití má najít kupříkladu v hodinkách Moto 360, které budou představeny na konferenci Google I/O tento týden. Jak bude tento koncept fungovat, ukazuje zveřejněná animace na stránkách společnosti.

  

Paradoxně není vůbec jisté, kdy se Moto 360 této klávesnice dočkají, neboť zatím není známo, jaké vstupní metody bude v počátku platforma Google Wear podporovat. O její budoucnosti se dozvíme více na zítra začínající vývojářské konferenci Google I/O.


Animace: Takto se bude na nové klávesnici psát

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *