Domů » Bleskovky » Klasické vyzvánění je out, Scentee vám provoní vzduch notifikacemi

Klasické vyzvánění je out, Scentee vám provoní vzduch notifikacemi

Pokud vám už po letech lezou na nervy klasické zvukové, vibrační či světelné notifikace, máme pro vás dobrou zprávu – o příchozí zprávě vás nově bude moci informovat například vůně kávy nebo čerstvých pomerančů. Scentee, vynález zrozený v Japonsku, je mobilní příslušenství, které připojíte k telefonu pomocí audio konektoru, doplníte o proprietární aplikaci (zatím je podporován jen Android a iOS) a budete moci rozšířit vnímání notifikací o další smysl. Zařízení má vlastní akumulátor, který se nabíjí přes microUSB port.

Výrobce nejprve experimentoval s mechanickým rozprašovačem, což ale vedlo k enormní velikosti zařízení. Ani nejnovější model sice není zdaleka malý ani tak úplně praktický, ale využívá ultrazvukový odpařovač a každé uvolnění aerosolu je doplněno o efektní LED podsvícení s nastavitelnou barvou. Už nyní zásobníky Scentee nabízí poměrně široké spektrum vůní, mezi které patří například růže, máta, skořice, káva, kari, jasmín, levandule, kokos nebo jahoda; 15. listopadu vyjde navíc speciální BBQ edice s vůní dvou druhů masa a pečených brambor.

Ačkoliv Scentee působí extrémně kuriózně, nejedná se o pouhou legrácku nebo nějaký prototyp, tato novinka skutečně míří na trh v Japonsku a Číně, jedná se i o dovozu do USA a do budoucna se dá celkem dobře představit obchodní spolupráce se světoznámými značkami parfémů, které by takto mohly propagovat vzorky nových vůní.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

5 komentářů

  1. Tak zajímavý nápad, ale jinak pozdě panáčkové pozdě…tohle jsem už četl před x hodinami jinde :D

  2. Taková totální pitomost. O to je horší, že v Japonsku to bude zcela jistě hit… :D

  3. takže když někdo dostane několik zpráv za hodinu, bude stejně pořád čumět na mobil, protože celá místnost už bude nabušená „vůněmi“.. :)

  4. To je teda stupidní nápad

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).