Klasické vyzvánění je out, Scentee vám provoní vzduch notifikacemi

Pokud vám už po letech lezou na nervy klasické zvukové, vibrační či světelné notifikace, máme pro vás dobrou zprávu – o příchozí zprávě vás nově bude moci informovat například vůně kávy nebo čerstvých pomerančů. Scentee, vynález zrozený v Japonsku, je mobilní příslušenství, které připojíte k telefonu pomocí audio konektoru, doplníte o proprietární aplikaci (zatím je podporován jen Android a iOS) a budete moci rozšířit vnímání notifikací o další smysl. Zařízení má vlastní akumulátor, který se nabíjí přes microUSB port.

Výrobce nejprve experimentoval s mechanickým rozprašovačem, což ale vedlo k enormní velikosti zařízení. Ani nejnovější model sice není zdaleka malý ani tak úplně praktický, ale využívá ultrazvukový odpařovač a každé uvolnění aerosolu je doplněno o efektní LED podsvícení s nastavitelnou barvou. Už nyní zásobníky Scentee nabízí poměrně široké spektrum vůní, mezi které patří například růže, máta, skořice, káva, kari, jasmín, levandule, kokos nebo jahoda; 15. listopadu vyjde navíc speciální BBQ edice s vůní dvou druhů masa a pečených brambor.

Ačkoliv Scentee působí extrémně kuriózně, nejedná se o pouhou legrácku nebo nějaký prototyp, tato novinka skutečně míří na trh v Japonsku a Číně, jedná se i o dovozu do USA a do budoucna se dá celkem dobře představit obchodní spolupráce se světoznámými značkami parfémů, které by takto mohly propagovat vzorky nových vůní.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

5 komentářů

 1. Cheetah007 (neregistrovaný)

  Tak zajímavý nápad, ale jinak pozdě panáčkové pozdě…tohle jsem už četl před x hodinami jinde :D

 2. mceza (neregistrovaný)

  Taková totální pitomost. O to je horší, že v Japonsku to bude zcela jistě hit… :D

 3. mimonaut (neregistrovaný)

  takže když někdo dostane několik zpráv za hodinu, bude stejně pořád čumět na mobil, protože celá místnost už bude nabušená „vůněmi“.. :)

 4. mokashi (neregistrovaný)

  To je teda stupidní nápad

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel