Domů » Bleskovky » Kirin 980 je lepší než Apple A12, tvrdí Huawei

Kirin 980 je lepší než Apple A12, tvrdí Huawei

Apple a Huawei svádí bitvu na jednom bojišti 7nm mobilních čipsetů. Jako první byl představen Kirin 980 od Huawei, avšak na trh se dostaly dříve nové iPhony poháněné čipem Apple A12. O něm Apple tvrdí, že se jedná o nejvýkonnější mobilní čipset na světě, s tím ale Huawei nesouhlasí.

Huawei Kirin 980 je první procesor na světě vyrobený 7nm technologií. Láká na brutální výkon

Huawei: vývoj čipu trval tři roky a je rychlejší, než Apple A12

Tři týdny před premiérou smartphonů řady Mate 20 vyzdvihl čínský výrobce svůj výrobek na konferenci v Dubaji. Kirin 980 bude údajně lepší než Apple A12, byť počet tranzistorů je v obou případech stejný – 6,9 miliard. V Huawei prý na Kirinu 980 pracovali celé tři roky, soustředili se především na tři klíčové oblasti – výkon a efektivitu, inteligenci a konektivitu.

Kirin 980 má mít ve srovnání s předchozí generací až o 75 procent vyšší procesorový výkon a o 46 procent vyšší grafický výkon. Kromě toho má být čip výrazně efektivnější a také bude mít integrovaný LTE modem Cat. 21 umožňující teoretický stahovací výkon až 1,4 Gbps. Těšíme se na první benchmarky, i když srovnání telefonů a Androidem a iOS nemusí být vždy relevantní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
30 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments