Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 bude supersmartphone, který zvládne natáčet video s bokeh efektem a bezdrátově nabíjet sluchátka

Huawei Mate 20 bude supersmartphone, který zvládne natáčet video s bokeh efektem a bezdrátově nabíjet sluchátka

Necelý měsíc nás dělí od premiéry smartphonů řady Huawei Mate 20, které nemají být podle reakcí výrobce na nové iPhony či Samsung Galaxy Note9 pouhou evolucí předchozích modelů, ale mají přinést skutečně inovativní funkce.

Pozvánku do Londýna na premiéru Huawei Mate 20 dostala také naše redakce

Podvodní fotoaparát?

Hlavní důraz bude v případě nejvyšších modelů řady Mate 20 kladen na fotoaparát, který netradičně umístí trojici čoček a LED blesk do čtverce se zaoblenými rohy. Tento fakt potvrzuje i nová upoutávka.

Rozmístění čoček nebude zdaleka jedinou novinkou v oblasti fotoaparátu. Podle nových informací má být u modelů řady Mate 20 zvýšena voděodolnost na IP68, díky čemuž má dát Huawei palec nahoru pořizování záznamů pod vodní hladinou. Alespoň to naznačuje rozborka APK nativní fotoaplikace, v jejímž kódu byla nalezena zmínka o novém podvodním režimu, který má umožňovat „zachycení jasných záběrů v prostředí pod vodou“.

Ovládání má být realizováno hardwarovými tlačítky pro změnu hlasitosti – zvýšení hlasitosti má pořídit fotografii, snížení zase pořizovat video. Zamykacím tlačítkem se pak má fotoaparát vypínat a zapínat.

Huawei Mate 20

Hardwarové parametry Huawei Mate 20 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 157,8 x 72,3 x 8,6 mm, Hmotnost: 189 gramů
Čipset: HiSilicon Kirin 980, Cortex-A76 2× 2,6 GHz, 2 × 1,9 GHz, Cortex-A55 4 × 1,8 GHz
RAM: 6 GB RAM, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,39", Quad HD+, 1440 x 3120 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 24 Mpx (f/2.0), Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4200 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Fotoaparát má také více využívat prvky umělé inteligence – funkce AI Zoom bude pomáhat při zoomování na konkrétní objekty, funkce Cinema AI má zase vybírat ty nejlepší filtry do videa. Novinkou má být také funkce Video Bokeh, která má nabídnout až 10 různých efektů pro rozostření pozadí ve videu.

Hardwarové parametry Huawei Mate 20
Systém: Android 9.0
Rozměry: 158,2 x 77,2 x 8,3 mm, Hmotnost: 188 gramů
Čipset: HiSilicon Kirin 980, Cortex-A76 2× 2,6 GHz, 2 × 1,9 GHz, Cortex-A55 4 × 1,8 GHz
RAM: 4/6 GB RAM, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,53", Full HD+, 1080 × 2244 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 24 Mpx (f/2.0), Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Huawei Mate 20 jako bezdrátová nabíječka pro sluchátka

Další zajímavou novinku odhaluje server WinFuture.de, podle kterého budou mít novinky řady Mate 20 integrované bezdrátové nabíjení. To má navíc sloužit oběma směry; telefony se budou moci bezdrátově nabíjet, zároveň však s nimi bude možné bezdrátově dobít jiná zařízení. Jedním z nich mají být chystaná sluchátka Freebuds 2 Pro, respektive jejich dobíjecí krabička připomínající krabičku pro Apple AirPods.

Huawei Mate 20
Huawei Mate 20

Sluchátka mají podporovat protokol Hi-Res Wireless Audio, který umožňuje datové přenosy až do rychlosti 560 Kbps. Poslech v takovéto kvalitě má být umožněn až po dobu 3 hodin, s dobíjením z pouzdra má výdrž narůst až na 20 hodin. Výdrž v pohotovostním režimu pak má být 15 hodin Sluchátka mají mít vestavěný senzor kostí, skrze který budou odlišovat hlas uživatele od hlasu ostatních lidí v okolí. To se bude hodit zejména při zadávání příkazů hlasovému asistentovi Google Assistant, který bude vestavěný.

Vrátí se sluchátkový jack?

Blížící se příchod telefonů řady Mate 20 také evidují výrobci příslušenství, ž jejichž renderů krytů lze vyčíst i některé detaily – například že Huawei Mate 20 Pro bude vybaven čtečkou otisků prstů v displeji, zatímco u Mate 20 bude senzor pravděpodobně umístěn pod fotoaparátem.

Údajné kryty Huawei Mate 20 Pro

Výřez v horní straně by mohl indikovat přítomnost infračerveného portu a nedá se vyloučit ani návrat 3,5mm jacku.

Údajné kryty Huawei Mate 20

Snad se veškeré spekulace 16. října potvrdí. Na SMARTmanii se samozřejmě můžete těšit na první dojmy a videopohled ihned po oficiálním představení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
41 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments