Domů » Bleskovky » Kid’s Corner: Oddělená zóna pro děti ve Windows Phone 8

Kid’s Corner: Oddělená zóna pro děti ve Windows Phone 8

Systém Windows Phone 8 bude údajně obsahovat speciální zónu, tzv. Kid’s Corner (Dětský koutek), která umožní dětem používat telefony svých rodičů, aniž by se dostaly k nějakému „nepatřičnému“ obsahu. Majitel smartphonu zkrátka v nastavení určí, jaké aplikace, hry, hudba nebo video mají být v koutku dostupné.

Na zamykací obrazovce může pak potomek pohybem prstu doleva přejít do své speciální zóny, zatímco tradiční odemčení telefonu tažením nahoru mu bude heslem zapovězené. Rodiče mu mohou kromě samotného obsahu dále upravit i vzhled prostředí volbou názvu, obrázku na pozadí nebo barevného tématu, které bude nezávislé na grafickém nastavení zbytku systému.

Pokud se tato informace potvrdí jako pravdivá, Microsoft by pro svoji mobilní platformu získal skvělý nástroj, jak přilákat uživatele z řad mladých rodin. Ostatní systémy si totiž s rodičovskou ochranou zatím příliš hlavu nelámou.

Zdroj: TheVerge

Miroslav Havlíček

8 komentářů

 1. To je pěkné, ale více by mě zajímalo, zda to už bude umět základní věci typu: hromadné mazání SMS, oddělené hlasitosti pro hudbu/telefon/hry, sdílení hudby např. preš USB do autorádia, atd…

  • Vítej v moderní době. Teď se výrobci předhánějí v tom, kdo přijde s větší novinkou. Ale že by doladili stávající funkce, na které jsou lidé zvyklí a chtějí je, to ne…

 2. Udělat telefon mládež je taky neuvěřitelnej problém. Tohle je dobrý na půjčení batoleti na půl hodiny, ale co s čtrnáctiletou dcerou, která má takový telefon? Budu riskovat, že mi vyluxuje kreditku a nebo prostě nebude mít v telefonu jedinou aplikaci? Přitom by stačilo zaheslovat market.

  • cechi (neregistrovaný)

   tvoje dcera má na svůj MS ID přiřazenou tvou kreditku? skutečně?

   a chyba je to určitě microsoftu, že?

  • až jí bude 15, pořídit nějakou vlastní kreditku s přídělem :)

  • CECHI: zbytečný příspěvek, odpovím tedy stručně: Ne. Ne. Ano.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Ach jo, zase někdo, kdo vytváří uměle problém. Nic vám nebrání mít účet u banky s nulovými poplatky, tam na účtu mít 200Kč a určitě vám nikdo nic nevyluxuje.

 3. Koukni sem [odkaz] není to sice nejlepší řešení ale určitá možnost omezení/kontroly aplikací/obsahu na současných WP telefonech už existuje..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).