Domů » Bleskovky » Kickstarter: Přídavný slot na microSD pro zařízení s Androidem

Kickstarter: Přídavný slot na microSD pro zařízení s Androidem

V dnešní době se stává poměrně nepříjemným standardem absence slotu pro paměťové karty a to i přesto, že rozšířování interní paměti dosud rozhodně nevyšlo z módy. Toho jsou si vědomi i bratři Andy a Rich, kteří nyní na populární službě Kickstarter rozjíždí projekt miniaturní čtečky microSD karet určené zejména pro Nexus 7, ale i další přístroje s operačním systémem Android. Finanční cíl byl původně stanoven na 5000 USD (necelých 100 000 Kč), avšak již nyní, kdy zbývá ještě 27 dní pro zasílání příspěvků, dosáhla darovaná částka 6200 USD (přes 120 000 Kč).

Zařízení o velikosti čtvrtdolarové mince bude podporovat paměťové karty až do velikosti 64 GB a připojovat se bude přes microUSB konektor. Výroba bude probíhat v čínském ShenZenu a první kusy by měly k majitelům dorazit již v červenci letošního roku. Na závěr ještě přikládáme seznam podporovaných zařízení:

 • Samsung Galaxy S2, S3, Note, Note 2; Podpora 1. třídy
 • Motorola RAZR M, RAZR HD, RAZR MAXX HD; Podpora 1. třídy
 • HTC One X+, Evo 4G LTE (Sprint), DROID DNA; Podpora 1. třídy
 • Samsung Galaxy Nexus, Google Nexus 7 & Nexus 10; Podpora 2. třídy
 • Nook Color, Kindle Fire; Podpora 3. třídy
 • Tablety používající procesory RockChip a AllWinner; Sonicview N710; Podpora 1. třídy

Zatímco podpora první třídy znamená ideální stav, kdy čtečka bude fungovat se zařízením ve stavu po vybalení z krabice, číslovka dva značí skutečnost, že bude potřeba speciálního softwaru a případně i rootu. V případě posledním pak majitelé daných přístrojů budou muset nahrát nějakou customROM, např. populární Cyanogen Mod.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. Velda (neregistrovaný)

  Určená pro Nexus 7, ale ten je až v druhé třídě. Úsměvné. :-)

 2. Jenda (neregistrovaný)

  A proč úsměvné ? Díky licencím se musí na Nexusu použít speciální SW pro operace s externími médii.

 3. Martin (neregistrovaný)

  nechápu proč to dávat do Samsung galaxy s3 když má slot na pam. kartu v mobilu čekal bych to u jiných mobilu bez slotu a ne se slotem

 4. Na DX sú také za pár dolárov

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).