Kia odhalila přepracované Niro. V interiéru má recyklované materiály i listy eukalyptu

Kia Niro 3

Korejská Kia představila kompletně přepracovaný model Niro. Soustředí se především na udržitelnost a efektivní využití energií, ať už si jej koupíte ve verzi plug-in hybrid, hybrid, nebo jako čistě bateriový elektromobil. I u této značky můžeme vidět velký důraz na snižování emisí.

Kia Niro je tu s námi již od roku 2017, kdy na trh vstoupila pouze jako hybrid. Následně se připojil i plug-in hybrid a od roku 2018 je v nabídce i čistě elektrická verze. Podvozkový základ sdílí s Hyundai Kona.

Nová Kia Niro byla představena v rámci veletrhu Seoul Mobility Show a designově vychází z konceptu HabaNiro z roku 2019. Jednou z největších zajímavostí vozu je důraz na udržitelnost i v rámci použitých materiálů v interiéru. Stropnice je například vyrobena z recyklovaných tapet. Sedačky jsou z přírodního polyuretanu a listů eukalyptu.

Taktéž výplně dveří jsou lakovány barvou na vodní bázi bez toxických příměsí. Plug-in hybrid se pyšní novým jízdním módem s označením „Greenzone Drive Mode“, který bude při vjezdu do nízkoemisních zón automaticky přepínat na čistě elektrický pohon.

Kia Niro 2
Na výběr bude mezi hybridem, PHEV a čistě elektrickou verzí

Nová Kia Niro se začne prodávat v průběhu příštího roku. Bohužel mnoho dalších informací jsme se zatím nedozvěděli. Na údaje ohledně kapacity baterií, dojezdu, výkonu i ceny si budeme muset ještě počkat. Snad nás Kia nebude napínat dlouho.

Autor článku blank
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku