Cena:

Kéž by takto vypadaly Windows 10. Podívejte se na futuristický koncept

Od dob Windows 8 jsou operační systémy Microsoftu (včetně současných Windows 10) svým prostředím i ovládacím rozhraním doširoka rozkročeny mezi počítače, tablety a „všechno mezi tím“. Redmondští se sice v posledních letech snaží poskytnout desítkám jednotnou konzistentní tvář nazvanou Fluent Design, ovšem její implementace trvá neskutečně dlouho.

Futuristický koncept systému Windows
Futuristický koncept systému Windows

Konzistentní vzhled a Průzkumník s podporou panelů

Produktový ředitel Microsoftu Panos Panay nás sice před měsícem namlsal dalším videem lákajícím na připravované novinky v designu, ovšem zatím bez udání jakéhokoliv termínu. Taková to videa však neumí tvořit pouze Microsoft, ale i jeho fanoušci; designer Avdan například na YouTube ukázal svůj koncept, který v sobě kombinuje reálné prvky ze systémů Windows 10 a 10X se svými vlastními nápady, a musíme uznat, že takto pohromadě to nevypadá vůbec špatně.

Autor video bohužel zakázal jeho vkládání, prohlédnout si ho ale můžete přímo na YouTube.

Koncept ukazuje přepracovaný hlavní panel, interaktivní dlaždice, moderního Průzkumníka souborů s podporou panelů, nové nastavení adoptující další prvky ze starých Ovládacích panelů, inovované vyhledávání a mnoho dalšího. Škoda, že se jedná pouze o fanouškovské video, a nikoliv o reálný příslib nového designu s dovětkem Coming Soon.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.