Domů » Bleskovky » Ke stažení: Testovací Android 7.0 beta ROM pro Samsung Galaxy S7 (edge)

Ke stažení: Testovací Android 7.0 beta ROM pro Samsung Galaxy S7 (edge)

Pro majitele Samsungu Galaxy S7 a zakřivené edge varianty máme dobrou zprávu. Krátce po ohlášení veřejného testovacího programu „sedmičkového“ Androidu (informovali jsme zde) se na internetu objevila první beta verze ROM, zveřejnil je vietnamský server Choimobile.

blue-coral-galaxy-s7-edge
Pro Galaxy S7 (edge) už je neoficiální cestou dostupná testovací beta verze ROM s Androidem 7.0.

ROM postavená na Androidu 7.0 Nougat je samozřejmě určena i pro evropské modely (u nás se prodává varianta Galaxy S7 s označením G930F, případně Galaxy S7 edge s označením G935FD) a obsahuje češtinu i slovenštinu. Pokud se systém rozhodnete vyzkoušet, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku nenesou zodpovědnost za případné poškození zařízení. Navíc se jedná o testovací verzi, která ještě nemusí být plně stabilní a může obsahovat řadu chybu.

Uživatel Noody z AndroidForum.cz, od kterého pocházejí screenshoty výše, již testovací sestavení ROM na svém Galaxy S7 vyzkoušel a podle jeho slov je zatím vše funkční. Příjemnou novinkou je rovněž možnost zobrazovat notifikace aplikací třetích stran na AlwaysOn obrazovce či možnost změny rozlišení obrazovky (pro úsporu energie).

[Official] How to Install Firmware Android 7.0 Nougat for Galaxy S7 | Galaxy S7 edge

Android 7.0 pro Galaxy S7 G930F:
 • Model SM-G930F/FD
 • Model name: Galaxy S7
 • Version: Android 7.0
 • PDA: G930FXXU1ZPK4
 • MODEM: G930FXXU1ZPK4
 • odkaz ke stažení (heslo: SamFirm.Net_Nougat.S7.G930F.BTU)

Android 7.0 pro Galaxy S7 edge G935FD:

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

14 komentářů

 1. Beta je k dispozici i pro Edge variantu, mám ji nahozenou od včerejšího večera, jak jsem zmínil v odkazovaném fóru. Vše je k dispozici na XDA.

 2. Smartmania nebo samsungmania?? Zapnu web a x prvních článků jen o samsungu… sony uvolnilo na xperii X android 7.0 a o tom ani zmínka… ????

 3. Bylo by ideální sem napsat i heslo! SamFirm.Net_Nougat.S7.G930F.BTU

 4. Mám smůlu na to, že vždy když se nějakého telefonu zbavím, tak pro něj během chvíle vydají nový OS. Na Android 7 a hlavně Allways on notifikace pro appky 3. stran jsem se na S7 Edge těšil, ale bohužel si dávali na čas, a mezitím přešel na iPhone 7. Návrat k Samsungu tak plánuju zase až napřesrok. Škoda

  PS: Mohli (Smarmania) byste novou ROM recenzovat a občas hodit i review z fw soudku custom ROM.

  • Takže jsi byl u Samsungu, ale kvůli čekání na Android 7 jsi přešel na iPhone? Nebo jak?

   • xzeit: Nene, s S7 Edge jsem byl maximálně spokojený, perfektní displej, super foťák, i dobře odlazený systém. Láká mě však zkoušet nové a nové telefony, recenze mi nestačí, proto jsem si iPhone 7 musel koupit. Teď zase koupím S8 Edge (pokud nebude mít víc než 6″), pak třeba iPhone 8, možná i 8+ pokud budou daleko menší rámečky. Velikost S7 Edge pro mě byla maximální přijatelná. každopádně na Android 7 jsem se tam těšil od prvních zmínek o tom, i bych si ho rád flashnul (mít ještě Edge).

   • Systém se ladí, nikoli lazí:)

  • Tak to už máš požadavky na hodně Samsung fans web, to SM rozhodně není. To je téma tak na tématický blok nebo diskusní fórum. Trocha soudnosti:)

  • M.BoBo: Testovat customROM není v našich silách, ale Android 7.0 na SGS7 rozhodně prověříme :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).