Domů » Bleskovky » Když ocel ani keramika nestačí: Němci chystají smartphone z karbonu

Když ocel ani keramika nestačí: Němci chystají smartphone z karbonu

Dnešní doba moc nepřeje designovým výstřelkům na poli smartphonů. Většina telefonů je totiž sendvičem kovu a skla. Najdou se výjimky, které místo hliníku použijí ocel a místo skla keramiku či safírové sklo. Značka Carbon Mobile z Německa na to reaguje svým prvním počinem. Jak již název napovídá, použije k tomu karbon. Takový telefon by ani youtuber JerryRigEverything nezlomil. Díky použitým technologiím, které čerpají inspiraci z F1, je totiž telefon velmi pevný a lehký zároveň (125 gramů).

carbon mobile 2
První telefon z karbonu používá speciální technologii, která se inspirovala u Formule 1. Tělo telefonu je totiž monokok z karbonu (zdroj: Carbon)

Carbon 1 Mark II, jak se smartphone oficiálně jmenuje, má na přední straně 6,01 AMOLED displej, který kryje Gorilla Glass 6. O výkon se postará procesor Helio P90 a úložiště nabízí kapacitu 128 GB. Tím ale výčet parametrů končí.

Carbon 1 Mark II
Carbon 1 Mark II (zdroj: Carbon)

Nevíme, jaké je rozlišení displeje, jaká je velikost RAM, co má telefon za fotoaparáty a známá není ani verze operačního systému. Byly však již spuštěny předobjednávky. Telefon z karbonu bude stát zhruba 800 euro (20 tis. Kč) a dostupnost byla ohlášena na červen tohoto roku.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

No konečně je to napadlo.

Kallus
Anonym
Kallus
Offline

Parametry telefonu jsou na jejich stránkách…

[odkaz]