Domů » Bleskovky » Když nechcete používat nabíječku: Caviar nabízí solární iPhone X

Když nechcete používat nabíječku: Caviar nabízí solární iPhone X

Caviar je ruskou společností, která je známa především svými hodně specifickými úpravami telefonů, ve své tvorbě se pak zaměřuje především na luxusní a odolné materiály. Její nejnovější počin však jde už trochu za hranice nemožného – společnost totiž začala nabízet solárně nabíjený Apple iPhone X. Jeho cena je však astronomická.

Na takto upravený iPhone si musíte připravit finance ve výši 4 600 dolarů (asi 99 600 Kč) za 64 GB verzi. Tato úprava je nazývána jako iPhone X Tesla a fakticky se jedná pouze o zadní kryt telefonu. Ve spodní části krytu naleznete samotný solární panel, který je obehnán zlatým rámováním, ve vrchní části pak pojmenování modelu a zmínku o limitované edici, pochopitelně také ve zlatě. Prozatím však není jasné, za jak dlouho se takto dokáže telefon nabít. Se zařízením dostanete také nadstandardní servis v podobě dodání do vlastních rukou, zřejmě pak prostřednictvím vlastního kurýra společnosti.

Telefon vznikl hlavně jako projev pocty Elonu Muskovi, který je dnes nejvíce znám díky společnosti Tesla, která se zabývá vývojem elektrických automobilů.

Nokia 3310 přichází také v super-putinské verzi. Nabídne zlato i titan

Oproti standardnímu iPhonu X zde nedošlo k žádným úpravám. Pokud po něčem takovém toužíte, můžete si zařízení objednat z webu společnosti.

iPhone X ve speciální edici: exkluzivní materiály i cena

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

3 komentářů

  1. Co to je solární paněl?

  2. Tohle bude mít větší smysl, až se to bude moci nabíjet skrze stranu displeje. Zatím asi hodně scifi. Nějaké získávání energie z okolí by bylo fajn.

  3. To nikdo nekoupí není zájem o iPX klasiku velký natož o tak drahý model to koupí tak 100 jedinců.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).