Kdy dorazí jarní aktualizace Windows 10? Sestavení 17133 přišlo o status RTM

Microsoft plánoval vydat toto úterý velkou jarní aktualizaci Windows 10, avšak kvůli chybě nalezené na poslední chvíli tak neučinil. Sestavení s číslem 17133 přitom získalo status RTM (release to manufacture, tedy určeno k odeslání k výrobcům zařízení) a dostali jej všichni Insideři bez ohledu na rychlost přijímaní aktualizací. Microsoft ale nyní plány s tímto sestavením přehodnocuje.Nepřehlédněte

Včera měl vyjít jarní Creators Update Windows 10, byl však na poslední chvíli odložen

Musíme si počkat na novou RTM verzi

Dosud obvyklým postupem bylo, že drobné chybky nalezené ve verzi RTM na poslední chvíli byly odstraněny desetinkovými patchi, zatímco samotné číslo buildu před desetinnou čárkou zůstalo neměnné. V tomto případě ale bude chyba zřejmě závažnější, protože Microsoft rozjíždí proces kompilace RTM verze od znovu. To znamená, že si na jarní update počkáme déle, než se předpokládalo; nejprve musí být nové sestavení interně otestováno, a následně vypuštěno do programu Insider v rychlém a pomalém kruhu aktualizací, poté ještě do kruhu Release Preview.

Bohužel podle Brandona LeBlanca z Microsoftu si Insideři na nové sestavení nějakou dobu počkají. Kvůli nutnému kolečku testování je dokonce možné, že Microsoft nakonec nestihne dubnový termín.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku