Domů » Bleskovky » Kdy dorazí jarní aktualizace Windows 10? Sestavení 17133 přišlo o status RTM

Kdy dorazí jarní aktualizace Windows 10? Sestavení 17133 přišlo o status RTM

Microsoft plánoval vydat toto úterý velkou jarní aktualizaci Windows 10, avšak kvůli chybě nalezené na poslední chvíli tak neučinil. Sestavení s číslem 17133 přitom získalo status RTM (release to manufacture, tedy určeno k odeslání k výrobcům zařízení) a dostali jej všichni Insideři bez ohledu na rychlost přijímaní aktualizací. Microsoft ale nyní plány s tímto sestavením přehodnocuje.

Včera měl vyjít jarní Creators Update Windows 10, byl však na poslední chvíli odložen

Musíme si počkat na novou RTM verzi

Dosud obvyklým postupem bylo, že drobné chybky nalezené ve verzi RTM na poslední chvíli byly odstraněny desetinkovými patchi, zatímco samotné číslo buildu před desetinnou čárkou zůstalo neměnné. V tomto případě ale bude chyba zřejmě závažnější, protože Microsoft rozjíždí proces kompilace RTM verze od znovu. To znamená, že si na jarní update počkáme déle, než se předpokládalo; nejprve musí být nové sestavení interně otestováno, a následně vypuštěno do programu Insider v rychlém a pomalém kruhu aktualizací, poté ještě do kruhu Release Preview.

Bohužel podle Brandona LeBlanca z Microsoftu si Insideři na nové sestavení nějakou dobu počkají. Kvůli nutnému kolečku testování je dokonce možné, že Microsoft nakonec nestihne dubnový termín.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Do léta času dost. ????

 2. Marek Studnicka

  To je pravda a třeba i do podzimu,at to přijde najednou i s podzimní aktualizací,ne?

  • odpadá problém ako nazvať jesenný update. Bude to Winter Creators Update.

 3. Marek Studnicka

  Ideální by byla jedna velká aktualizace jednou ročně,třeba

  • To ale nema nic spolocne so SAAS co W10 ale je. To co ty chces je SP a teda by sme sa vratili do dob W7 teda do davnej historie. V dnesnom svete sa SW tymto stylom uz nerobi.

  • Win10 a SaaS? Co hulis?

  • V dnesnom svete si ale nikto nedovolí tak fušovať ako ms aniž by neskrachoval… mal ostať pri jednej velkej aktualizacii rocne a poriadnej – inak aj s tym maval problemy – toto vyzera skor ako insider naostro

  • ach jo imperator čo takto zaisť niekedy na forum Apple a prečítať si zopár diskusii o chybách v mac os po aktualizácii a že ich po updtae high siera bolo požehnane od úplného znefunkčnenia macu a nutnej novej inštalácii (prechod na nový súborový systém APFS) až po fatalné problémy z bezpečnosťou
   a to podotýkam jeden kľúčový fakt Apple ma 100% kontrolu nad hardware a aj software tiež sa mu problémy nevyhýbajú a skúsený uživateľla odporúčaju update až cca po 3 mesiacoch Apple opravuje chyby rýchlo to súvisí aj stým že má len obmedzený počet hardwaru a win sú milióny rôznych hardwarových kombinácii

  • bob: viem ze to nie je v pravom zmysle slova SaaS, ale ja cerpam so slov MS

   [odkaz]

   Dolezite je ze tam funguje CD a vsetko je up to date hned ako je oprava hotova v intervale jeden mesiac (patch tuesday a kumulativne update), Defender a mensie opravy aj castejsie a nove funkcie dva krat do roka. Jediny rozdiel je ze to bezi lokalne u teba doma a nie niekde na servery.

 4. Já mám program Insider – Release Prewiew a bez problému.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).