Domů » Bleskovky » Včera měl vyjít jarní Creators Update Windows 10, byl však na poslední chvíli odložen

Včera měl vyjít jarní Creators Update Windows 10, byl však na poslední chvíli odložen

Microsoft včera v rámci tradičního záplatovacího úterý aktualizoval většinu svých systémů, avšak na očekávaný jarní update systému Windows 10 nedošlo. Desítky dostaly pouze klasickou kumulativní aktualizaci a na velký jarní update si budou muset ještě nějakou chvíli počkat.

Redmondští totiž včera vydali nové testovací sestavení pro Insidery přijímající aktualizace v kruzích Fast, Slow a Release Preview. Jelikož byla verze 17133 podepsána jako RTM, mění se nyní číslování pouze po desetinkách; včerejší sestavení nese číslo 17133.73, opravuje některé drobnosti v prohlížečích Microsoft Edge a Internet Explorer, a přidává několik bezpečnostních opatření v dalších komponentách systému.

Počkáme si řádově dny až týdny

Podle zdrojů serveru Windows Central je odklad jarního Creators Updatu způsoben chybou, kterou objevili insideři o minulém víkendu. Tato chyba je prý poměrně vzácná, avšak kvůli ní připravované „finální“ sestavení nesplňovalo přísná kritéria pro vypuštění updatu, a ten byl tak odložen. Bohužel zatím není jasné do kdy, řešení může trvat dny až týdny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments