Domů » Bleskovky » Kdo si hraje, nezlobí: SUV od Range Roveru ovládané iPhonem (video)

Kdo si hraje, nezlobí: SUV od Range Roveru ovládané iPhonem (video)

Chytré telefony se začínají čím dál více sbližovat s automobilovým průmyslem. V minulosti jsme vás již několikrát informovali o aplikacích, díky nimž si můžete na dálku nastavit klimatizaci či upravit nastavení dalších palubních systémů. Automobilka Land Rover však myslí ještě dál a zahraničním novinářům ukázala prototyp SUV Range Rover Sport, který lze řídit s pomocí iPhonu.

S telefonem v ruce máte kompletní kontrolu nad jízdou do rychlosti 6,5 km/h. Tato funkce najde využití při průjezdu náročným terénem, nebo při parkování v přeplněných velkoměstech. Aby se předešlo možným rizikům, je maximální vzdálenost řidiče od vozidla nastavena na tři metry – bezdrátový přenos dat probíhá skrze technologii Bluetooth. Land Rover dále prozradil, že uvažuje nad ovládáním automobilu za pomoci hlasových povelů.

Otázkou zatím zůstává zabezpečení celé platformy před potenciálními nenechavci, kteří by se rozhodli drahý vůz odcizit s pomocí mobilního telefonu.o je zároveň jeden z důvodů, proč automobilka váhá s integrací dálkového ovládání do budoucích modelových řad. Jedná se podle vás o užitečnou funkci, nebo pouze o další řádně drahou zbytečnost v příplatkovém ceníku?

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. vlada (neregistrovaný)

    Model auticka na ovladani v pomeru 1:1 :)

  2. НКВД (neregistrovaný)

    S takovouhle rostlou obludkou je to vhodny do parkovacich mist pro „Skoda 120-kompatibilni“ na tech preplnenejch parkovistich u nakupaku :D a na ten offroad taky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).