KDDI Aquos Pad SHT21: Vodotěsný tablet s IGZO displejem

Nedávno jsme vás informovali o prvním smartphonu s IGZO displejem, který se objeví ve vánoční nabídce japonského operátora NTT DoCoMo. Jako druhý přístroj vybavený touto zobrazovací technologií se stane tablet nesoucí označení KDDI Aquos Pad SHT21. Uživatelům nabídne dotykový panel s úhlopříčkou 7“ a rozlišením 1280 x 800 pixelů. Díky již zmíněné technologii IGZO výrobce slibuje minimálně dvojnásobnou výdrž akumulátoru v porovnání s konkurenčními produkty. Klíčovým aspektem pro onu fantastickou výdrž je schopnost rychlejšího toku elektronů, díky kterému není třeba tak častého překreslování obrazu jako v případě konvenčních LCD panelů.

Další devízou IGZO (In, Ga, Zn, O) displejů je jejich vysoká míra světelné propustnosti, což výrazně snižuje nároky na podsvícení a počet LED diod. Nyní ale zpět k výbavě tabletu. Pod jeho kapotu se nastěhoval dvoujádrový procesor od Qualcommu (MSM8960) s taktem 1,5 GHz, kterému sekunduje 1 GB operační paměti. Na zadní straně se uvelebila čočka 8Mpx fotoaparátu, kterou doplňuje sekundární VGA kamerka na přední straně. Pro uživatelská data je k dispozici interní paměť s kapacitou 16 GB, která je dále rozšiřitelná díky přítomnosti slotu na paměťové microSDXC karty.

  

Ostatní výbava zahrnuje podporu 4G/LTE, Wi-Fi (2,4/5 GHz), Bluetooth 4.0, digitální TV tuner a Android ve verzi 4.0. Vývojáři tablet dále vybavili trojicí režimů napájení, které přizpůsobí chod zařízení konkrétním prioritám uživatele. Ostatně podobné řešení již delší dobu nabízí i Asus u svých tabletů z řady Transformer. Za pomyslnou třešničku na dortu pak lze považovat podporu pro vstup za pomoci digitálního pera a konstrukci, která je vodotěsná a prachuvzdorná.

Zdroj

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku