Domů » Bleskovky » KB potvrzuje brzký příchod Android Pay do ČR. Jak to bude s Apple Pay?

KB potvrzuje brzký příchod Android Pay do ČR. Jak to bude s Apple Pay?

Komerční banka je poměrně pružná v zavádění nových technologií plateb s využíváním mobilních telefonů. Od loňského roku podporuje prostřednictvím vlastní aplikace Mobilní banka NFC platby, letos přišla s autorizací transakcí otiskem prstu. Od 5. prosince letošního roku navíc vstoupí v platnost nové smluvní podmínky, které naznačují příchod Android Pay do České republiky.

KB ve zprávě uvádí, že po změně podmínek umožní založit bezkontaktní mobilní kartu prostřednictvím služby Android Pay a s touto změnou upraví i odpovědnost za ochranu mobilního zařízení. Pavel Zúbek z KB nám poskytl vyjádření, podle kterého termín spuštění Android Pay v Česku zatím není přesně znám.

Naši klienti se skutečně mohou těšit na službu Android Pay, na jejím zprovoznění intenzivně pracujeme. Přesný termín spuštění služby ještě neprozradíme, bude záviset na úspěšnosti finálního testování a délce pilotního provozu. Ohledně Apple Pay; společnost Apple zatím neindikovala zájem službu v ČR spustit. V budoucnu bychom samozřejmě rádi tuto službu uživatelům iPhonů nabídli.
KB Mobilní banka
Cena: zdarma
‎KB Mobilní banka
‎KB Mobilní banka
Mobilní banka
Mobilní banka
Autor: Komerční banka a.s.
Cena: Code needed

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Po přečtení prvních devíti slov jsem si poprskal smíchy monitor :D to mi nedelejte, kdo to má čistit.

 2. Problém je že takový systém by musel být přístupný klientům všech bankovních ústavů a všech operátorů.

  To že nějaký operátor s bankou přijde s NFC platbou, Apple PAy , Google Pay, atd… není v ČR moc objektivní důvod ani k změně banky ani k změně operátora.

  • to nemá nic s operátorem společného…. to je věc jen banky a Google/ Apple. pokud máte kartu dané banky, která má naimplementované řešení komaptibilní S Android Pay nebo Apple Pay je možné platit telefonem… operátoři v tom žádnou roli nehrají, nic není třeba oběhávat…. tohle je opravdu revoluce v mobilních platbách, a pro mě to důvod je pro změnu banky

 3. Mám NFC s KB hned od začátku a je to fakt super. Sice na mě koukali na pobočce jako na exota, že chci kartu do mobilu a přitom to není nfc nálepka na kryt!
  Nastavení karty v aplikaci, pin zadáváte na telefonu ne na terminálu v obchodě (klávesnice jde nastavit jako neseřazená – pin nikdo neodkouká).
  BTW – KB jsem chtěl opustit, ale zůstal jsem tam, protože jsem hračička a toto skoro nikdo jiný neumí (myslím ještě ČSOB).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).