Domů » Bleskovky » KB potvrzuje brzký příchod Android Pay do ČR. Jak to bude s Apple Pay?

KB potvrzuje brzký příchod Android Pay do ČR. Jak to bude s Apple Pay?

Komerční banka je poměrně pružná v zavádění nových technologií plateb s využíváním mobilních telefonů. Od loňského roku podporuje prostřednictvím vlastní aplikace Mobilní banka NFC platby, letos přišla s autorizací transakcí otiskem prstu. Od 5. prosince letošního roku navíc vstoupí v platnost nové smluvní podmínky, které naznačují příchod Android Pay do České republiky.

KB ve zprávě uvádí, že po změně podmínek umožní založit bezkontaktní mobilní kartu prostřednictvím služby Android Pay a s touto změnou upraví i odpovědnost za ochranu mobilního zařízení. Pavel Zúbek z KB nám poskytl vyjádření, podle kterého termín spuštění Android Pay v Česku zatím není přesně znám.

Naši klienti se skutečně mohou těšit na službu Android Pay, na jejím zprovoznění intenzivně pracujeme. Přesný termín spuštění služby ještě neprozradíme, bude záviset na úspěšnosti finálního testování a délce pilotního provozu. Ohledně Apple Pay; společnost Apple zatím neindikovala zájem službu v ČR spustit. V budoucnu bychom samozřejmě rádi tuto službu uživatelům iPhonů nabídli.
KB Mobilní banka
KB Mobilní banka
‎KB Mobilní banka
‎KB Mobilní banka
Mobilní banka
Mobilní banka
Autor: Komerční banka a.s.
Cena: Code needed

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments