Kaufland spouští vlastní platební službu. K čemu vám bude Kaufland Pay? – SMARTmania.cz

Kaufland spouští vlastní platební službu. K čemu vám bude Kaufland Pay?

kaufland pay 02

Řetězec supermarketů Kaufland spustil v Česku vlastní platební službu Kaufland Pay. Cílí jí především na zákazníky, kteří nemají dobré povědomí o placení pomocí NFC – probíhá totiž zaregistrovanou platební kartou přes QR kód.mobilni platba payment placeni nathan dumlao unsplashNepřehlédněte

V Rusku mobilem nezaplatíte. Kvůli sankcím zde nefunguje Apple Pay a Google Pay

V jednoduchosti Kaufland Pay funguje tak, že na samoobslužné pokladně naskenujete QR kód, přes ověřovací mechanismus své banky nebo SMS zprávu potvrdíte platbu kartou, kterou jste předtím zaregistrovali do aplikace Kaufland, a máte hotovo. Z toho však vyplývá, že je tu několik nadbytečností, které s kartou přidanou do NFC platebních služeb Google Pay (respektive Peněženka Google), Apple Pay a dalších řešit nemusíte.

kaufland pay 01
Jednoduchý postup, jak zaplatit s Kaufland Pay

U Kaufland Pay předně potřebujete speciální věrnostní aplikaci a účet v ní. Dále jde prakticky o klasickou platbu přes internet – musíte být tedy připojeni k síti, aby platba v pořádku proběhla (to u NFC plateb odpadá, ty fungují i offline). Na svých stránkách obchod vyzdvihuje jednoduchost, rychlost a bezpečnost. To samé ale platí o bezkontaktních platbách přes NFC.

Velkou výhodou u Kaufland Pay je však to, že váš telefon nemusí disponovat NFC čipem. Služba navíc funguje i na telefonech Huawei, které kvůli absenci Google služeb nemohou provádět bezkontaktní platby přes Google Pay. Služba Kaufland Pay již funguje v celé České republice, ale pouze na prodejnách, kde mají samoobslužné pokladny.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku