Domů » Bleskovky » Kamufláž: Vývojářské BlackBerry Dev Alpha C je ve skutečnosti model Q10 v přestrojení

Kamufláž: Vývojářské BlackBerry Dev Alpha C je ve skutečnosti model Q10 v přestrojení

Společnost BlackBerry v rámci podpory své nové platformy BlackBerry 10 rozdává na vývojářských konferencích speciální neprodejná zařízení s označením Dev Alpha, která pak slouží vývojářům k pohodlnějšímu testování jejich aplikací. Těchto smartphonů vyrobili zatím celkem 3 řady s názvy Dev Alpha A, Dev Alpha B a Dev Alpha C. První dva modely jsou celodotykové a byly vydávany ještě před představením oficiálních telefonů určených koncovým uživatelům; Dev Alpha C je pak kousek s fyzickou QWERTY klávesnicí a do rukou vývojářů se dostal zhruba v době uvedení BlackBerry Q10 na trh.

Není žádným tajemstvím, že řada Dev Alpha má prakticky stejný hardware jako finální produkty (právě z důvodů testování aplikací a her v reálných podmínkách) a liší se jen designem a materiály použitými pro šasi. Konkrétně Dev Alpha C zvláště po otevření krytu baterie budila dojem Q10 obalené v polykarbonátové skořápce a serveru N4BB se podařilo dokázat, že tomu tak skutečně je.

  

Redaktoři tohoto serveru koupili náhradní housing pro BlackBerry Q10 a s trochou šikovnosti a patřičného nářadí do tohoto krytu dokázali nainstalovat „vnitřnosti“ z Dev Alphy. Po utažení všech šroubků telefon normálně funguje a nebýt loga Dev Alpha C pod klávesnicí a identifikace v systému, nerozeznali byste tento „hybrid“ od běžné Q10 koupené v obchodě. Je nutno dodat, že se jedná jen o ukázkový experiment a nikoliv o snahu nějakým způsobem vydělat na zdarma dodávaných vývojářských telefonech. Společnost totiž zájemcům, kteří splnili kritéria pro obdržení modelů Dev Alpha, následně výměnou za tato neprodejná zařízení posílá limitovanou edici BlackBerry Z10 nebo Q10 v červené barvě s vylisovaným sériovým číslem, jak tomu u limitovaných edicí bývá.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

2 komentářů

  1. Je to fakt krásný kus HW…

  2. Rezza (neregistrovaný)

    Posila se jenom cervena Z10 LE, nebyl moc cas na vyvoj pred svatbou, tak lezi v supliku – ale vypada ze vsech nejlip, skoda, ze ji neprodavaji. Za DAC se nahradni neposila a Q10 aspon co vim v cervene neexistuje. Takze si ji lidi prekrytovavaji – cinani posilaji ne moc pasujici kryt za 20 dolaru i s postovnym :) Lepsi je ale pry vymenit celou klavesnici. Jinak DAC s Q10 fw pouzivam jako primarni telefon ted a ta klavesnice je super.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).