TOPlist

K předobjednávkám Samsungu Galaxy A8 (2018) dostanete Gear VR zdarma

Samsung včera spustil předobjednávky svého nového smartphonu Galaxy A8. Zájemci, kteří si novinku předobjednají v období od 12. do 18. ledna letošního roku, získají jako dárek brýle na virtuální realitu Samsung Gear VR. Nabídka platí u vybraných prodejců do vyprodání zásob. Objednaná zařízení budou distribuována svým novým majitelům od 19. ledna. Doporučená maloobchodní cena telefonu Samsung Galaxy A8 je 12 999 Kč a je k dispozici ve třech barvách – černé, zlaté a šedé (Orchid Gray).

Galaxy A8 v edici 2018 je vybaven duálním čelním fotoaparátem, velkým 5,6″ AMOLED bezrámečkovým displejem a designem vycházejícím z loňských vlajkových lodí Samsungu. Displej používá pro Samsung klasický poměr stran 18,5:9 a nechybí mu funkce známé z jiných telefonů, jako je Always on Display pro zobrazení notifikací a dalších informací na zamčené obrazovce. Pro focení je telefon vybaven 16Mpx zadním fotoaparátem se světelností f/1,7 a 16Mpx + 8Mpx duální čelní selfie kamerou se světelností f/1,9.

Duální čelní kamera se trochu netradičně sestává ze dvou samostatných fotoaparátů, mezi kterými můžete přepínat. Jedna čočka je určena k focení portrétových selfie s rozostřeným pozadím, zatímco druhá se postará o ostré snímky vhodné například pro skupiny přátel. Nechybí ani funkce nazývaná Samsungem Live Focus, s jejíž pomocí můžete měnit efekt rozostření nejen před vyfocením snímku, ale i po něm.

Smartphone nabídne některé zajímavé funkce i v oblasti natáčení videa, v aplikaci je integrován například režim hyperlapse pro vytváření automatických časosběrných videí a nechybí samozřejmě ani digitální stabilizace. Potěší i odolnost vůči vodě a prachu dle IP68 a podpora micro SD karet až do kapacity 256 GB.

 

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku